حسن روحانی به سیم آخر زد

دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در نامه چهارم خود به کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری، مجدداً آمادگی حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی برای پاسخ به ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام کرد.

حسن روحانی به سیم آخر زد

متن کامل نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

کمیسیون محترم بررسی تبلیغات انتخابات چهاردهمین دوره ریاست‌جمهوری

با سلام

این چهارمین نامه‌ای است که با استناد به ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری، جهت تخصیص فرصت پاسخ به حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور دوره‌های یازدهم و دوازدهم ارسال می‌کنیم و با توجه به رویه سابق این کمیسیون، امیدی به پاسخ و اقدام مطابق موازین قانونی در ساعات باقی‌مانده تا مناظره دوم نداریم. اما جهت ثبت در تاریخ تکرار می‌کنیم نسبت به اظهارات یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌ جمهوری دوره چهاردهم در مناظره دیشب (۱۴۰۳/۰۴/۱۱) که با ذکر نام دکتر روحانی و اشارات متعدد مستقیم به دولت‌های یازدهم و دوازدهم همراه بود و درباره نقل‌قول‌های منتسب به ایشان و ارائه آمار غلط و برخی ادعاهای نادرست، پاسخ متقن و مستند وجود دارد که دریغ کردن صداوسیما و آن کمیسیون محترم در تخصیص فرصت به طرف غائب مناظرات انتخاباتی، آشکارا نقض رعایت اصول بی‌طرفی، اجتناب از روشن شدن حقایق و ظلم به مردمی است که وقت شریف آن‌ها را با انبوه ادعاها و آمارهای دروغ یک کاندیدا گرفته‌اید و حاضر به پخش پاسخ آن‌ها نیستید.

گویی هنوز برای آن کمیسیون محترم محرز نشده که برخی کاندیداهای پوششی که هزینه‌های گزافی بر بیت‌المال وارد کردند تا نقش انتخاباتی خود را ایفا کنند، در مناظرات قبلی توهین و هتک‌حرمت کردند و در مناظره دیشب نیز همین رویه مجدداً تکرار شد و دکتر روحانی همچون سال‌های اخیر از تریبون صداوسیما مدام مورد هجمه تبلیغاتی و توهین و دروغ‌های متعدد قرار گرفت.

در مناظره‌های اخیر آنچه قربانی شد اخلاق انتخاباتی برخلاف توصیه صریح مقام معظم رهبری بود؛ آنچه اثبات شد فرار مجریان انتخابات از عمل به قانون مصرح بود و استمرار رویه همیشگی صداوسیما در نادیده گرفتن اصل بی‌طرفی و بیان حقیقت.

با این وجود مجدداً آمادگی خود برای پاسخ به انبوه ادعاهای سیاسی، دروغ‌های آماری و تحریف واقعیات در مناظره‌های انتخاباتی را اعلام می‌کنیم.

دفتر رئیس‌جمهور ایران در دولت‌های یازدهم و دوازدهم

۱۴۰۳/۰۴/۱۲

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • حسن

  متاسفانه مملکت را خصوصی کرده وبهم ریختند وشعارهای کاذب تشویش اذهان بوجود میاورند ومدعیوالعمومهم در جرت است؛ بعد هی ادعا میکنند حکومتهای ممالک دیگر روی حرف ما حساب باز نمیکنندو... اولا شمای نامزد بلد باش وحرف بزن وبرنامه های خود را بگو ومملکت را خوب اداره کنید کاری هم به گذشته که چکارکرده اند نداشته باشید عرضه دارید خود حالا مشکلات را حل کنید،همان حرفهائی که آقای پزشکیان به شما میگوید گوشبده هی سخن پراکنی کاذب نکن !!!.

سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار
  سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  پیشنهاد سردبیر