جلیلی دست این سیاستمداران را رو کرد

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: امروز تعارف نداریم و در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم.

جلیلی دست این سیاستمداران را رو کرد

سعید جلیلی عصر امروز - دوشنبه - در دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد: شعار من به‌خاطر ادبیاتش و جملات قشنگ نیست. شعار باید عصاره و خلاصه رویکرد و برنامه نامزد برای کشور باشد. وقتی از یک جهان فرصت صحبت می کنیم، از مجموعه ای از نیروی انسانی متخصص صحبت می کنیم که آماده جهش برای ایران هستند.

وی ادامه داد: امروز تعارف نداریم و در مرحله یک انتخاب برای ۴ سال آینده کشور قرار داریم.

جلیلی ادامه داد: رویکرد و منابع کشور در این انتخاب جهت می یابد. یک رویکرد این است که ما باید تلاش کنیم، حرکت جدی انجام دهیم، فرصت ها را بشناسیم،  در تزار انقلاب اسلامی حرکت کرده و به قله نگاه کرده و جهش کنیم. یک نگاه این است که به اندک بهانه بگوییم اف ای تی اف و برجام نشد، واکسن وارد نشد. سال ۹۲ گفتند رای بدهید تا هم اقتصاد بچرخد و هم سانتریفیوژ بچرخد. آنها تعهدات خود را اجرا کردند، بیشتر هم اجرا کردند اما طرف مقابل خارج شد و تحریم ها دو برابر شد و خودشان هم تحریم شدند. رشد اقتصادی کشور صفر و منفی شد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: گفتند تا برجام و اف‌ای تی اف درست نشود، واکسن وارد نمی‌شود. آنها کشور را گروگان گرفتند. در بهمن ۹۷ نامه نوشتند اگر فلان موضوع امضا نشود، حقوق اسفند را هم نمی‌توانیم پرداخت کنیم. آن موضوع امضاء نشد و الان تیر ۱۴۰۳ است.

جلیلی با بیان اینکه در هوش مصنوعی اگر به موقع عمل نکنیم، ۴۰ سال عقب می افتیم، تصریح کرد: کسانی که در فناوری مثل فناوری هسته ای پیشرفت کردند، دیوار کشیده و انحصار ایجاد کردند؛ الان هم همین‌گونه است.

جلیلی خاطرنشان کرد: امروز در یک انتخاب جدی هستیم. بعد هشت سال که دیدند راهشان جواب نمی دهد، دوباره همان نسخه را ارائه کرده اند. باید مسیر درست تبیین شود.

 

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • سید عارف حسيني

  حرفهای اقای جلیلی هم منطقی است *اگه یه کم تندروی راکنار بگذارد "خيلي سیاستمدار خوبی است

 • سید عارف حسيني

  هرکه را رهبر معظم انقلاب اقای خامنه‌ای وخداوند صلاح بداند *انشالله همان شخص رئیس جمهور شود *والسلام

سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار
  سایر رسانه ها
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  پیشنهاد سردبیر