رئیس جمهور آمریکا ذوب شد + عکس

مجسمه مومی آبراهام لینکلن رئیس‌جمهوری اسبق امریکا با افزایش دمای آخر هفته در واشنگتن دی سی، ذوب شد.

رئیس جمهور آمریکا ذوب شد + عکس

گرمای شدید در برخی مناطق آمریکا به یک مسأله مهم و نگران‌کننده تبدیل شده است.این میزان از گرما باعث افزایش نوسانات دمایی، خشکسالی‌های شدید، و افزایش خطرات حریق شده‌ است.

در نتیجه موج گرمای شدید در پایتخت امریکا، مجسمه آبراهام لینکلن سیاستمدار و شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا ذوب شد و در ابتدا سر مجسمه و سپس یکی از پاها و دست‌های آن از بین رفت.

سر این مجسمه مومی ۶ فوتی یادبود لینکلن اکنون در دست تعمیر است و سیمی از گردن شانزدهمین رئیس‌جمهوری بیرون زده است.

این بنای یادبود در محل کمپ بارکر در واشنگتن دی سی قرار دارد که اردوگاه پناهندگان دوران جنگ داخلی است که پیش از این امریکایی‌های افریقایی تبار برده و آزاد شده را در خود جای داده بود و اکنون یک مدرسه ابتدایی در آن واقع شده است.

این مجسمه به عنوان بخشی از مجموعه یادبود مومی توسط «سندی ویلیامز چهارم» هنرمند ساکن ویرجینیا خارج از مدرسه ابتدایی گاریسون قرار گرفته است.

به گزارش بی‌بی‌سی، این مجسمه تنها یک اثر هنری نیست و یک شمع نیز هست و نخستین باری نیست که بر اثر گرما ذوب می‌شود. این مجسمه سپتامبر گذشته بار دیگر در این مکان نصب شد، اما نخستین نسخه از بنای مومی شامل بیش از ۱۰۰ فیتیله بود که پیش از موعد روشن شده بودند و بخش قابل توجهی از این چیدمان هنری قبل از مراسم معرفی آن ذوب شد.

رئیس جمهور-آمریکا

نسخه جدید نصب شده در فوریه دارای فیتیله‌های کمتر است و روی پلاک زیر نوشته شده است: «لطفاً فتیله خود را در عرض یک تا دو دقیقه خاموش کنید.»

این مجسمه مومی توسط موسسه غیرانتفاعی «CulturalDC» سفارش داده شده است، سومین چیدمان از آرشیو ویلیامز - مجموعه یادبود مومی است که شامل کپی‌های مومی از بناهای تاریخی عمومی و نمادهای فرهنگی است.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر