آخرین تلاش آمریکا برای نجات اسرائیل

بلینکن با هاکان فیدان (وزیر خارجه ترکیه)، فیصل بن فرحان (وزیر خارجه عربستان سعودی) و ایمن الصفدی (وزیر خارجه اردن) به صورت جداگانه درباره طرح اعلام شده جو بایدن برای آتش‌بس در غزه گفت‌وگو کرده است.

آخرین تلاش آمریکا برای نجات اسرائیل

به گزارش تیتر کوتاه ، بلینکن در پیامی در شبکه ایکس (توئیتر سابق) در این باره نوشت: من با همتایان خود در منطقه درباره این طرح جدید آتش‌بس گفت‌وگو و تأکید کردم که ما فرصتی برای پایان دادن به جنگ در غزه، بازگرداندن گروگان‌ها (اسیران) به خانه و کاهش درد و رنج مردم فلسطین با توافق آتش‌بس روی میز داریم.

هم‌چنین به گفته متیو میلر (سخنگوی وزارت خارجه آمریکا)، بلینکن در گفت‌وگو با ایمن الصفدی تاکید کرده که حماس باید توافق آتش‌بس جدیدی را که توسط رژیم صهیونیستی ارائه شده است، بپذیرد.

به گفته میلر، این توافق افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه را تسهیل می‌کند و به فلسطینی‌های آواره اجازه می‌دهد به محله‌های خود بازگردند.

پیش تر جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی درباره جنگ علیه غزه گفته بود که رژیم صهیونیستی پیشنهاد آتش‌بس جدیدی را ارائه کرده که از طریق قطر به حماس ارسال شده است.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها