سلامت | بیماری صرع | یوگا | ورزش

کمک یوگا به افراد مبتلا به صرع/ راهی نجات بخش برای کاهش تشنج

کمک یوگا به افراد مبتلا به صرع/ راهی نجات بخش برای کاهش تشنج

بر اساس نتایج تحقیقات جدید، یوگا ممکن است برای افراد مبتلا به صرع با کاهش دفعات تشنج و اضطراب همراه باشد.

افراد مبتلا به صرع برای کاهش دفعات تشنج و یا جلوگیری از حملات عصبی که به آن ها دست می دهد همیشه به دنبال راه حل های مفید می گردند تا سلامت آن ها را در شرایط خاص تضمین کند.

به همین سبب محققان افراد مبتلا به صرع را با میانگین سنی ۳۰ سال در هند بررسی کردند.

محققان ۱۶۰ نفر را شناسایی کردند که معیارهای تجربه احساس انگ ناشی از این بیماری را داشتند. شرکت‌کنندگان به‌طور متوسط یک تشنج در هفته داشتند و حداقل دو داروی ضد تشنج مصرف می‌کردند.

در این تحقیق، محققان به‌طور تصادفی شرکت‌کنندگان را برای دریافت یوگا درمانی یا یوگا درمانی ساختگی تقسیم کردند.

 یوگای ساختگی شامل تمرین‌هایی بود که همان تمرین‌های یوگا را تقلید می‌کردند اما به شرکت‌ کنندگان دستورالعملی درباره دو جزء کلیدی یوگا یعنی تنفس آهسته و هماهنگ، توجه به حرکات و احساسات بدن در طول تمرین داده نشد زیرا تصور می‌شود این دو جزء کلیدی، واکنش آرام‌بخشی ایجاد می‌کند.

محققان دریافتند: افرادی در گروه یوگا در مقایسه با افراد گروه یوگای ساختگی، بیشتر احتمال دارد که انگ درک شده خود از این بیماری را کاهش دهند.

آنان همچنین دریافتند احتمال کاهش بیش از ۵۰ درصدی دفعات تشنج در افراد گروه یوگا، بیش از چهار برابر بیشتر از افرادی بود که یوگای ساختگی انجام می‌دادند.

علاوه بر این، افراد گروه یوگا بیش از هفت برابر افراد گروه یوگای ساختگی تشنج نکردند. همچنین کاهش قابل توجهی در علائم اضطراب برای افرادی که یوگا انجام می‌دادند در مقایسه با افرادی که یوگا انجام نمی‌دادند، وجود داشت. 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار