تصمیم جدی دولت در پوشش هزینه های درمان سرطان

وزیر بهداشت گفت: پس از تصویب درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال و با تکمیل امکانات مورد نیاز درمان سرطان در سراسر کشور، برنامه دولت، پوشش هزینه‌های درمان سرطان است.

تصمیم جدی دولت در پوشش هزینه های درمان سرطان

هزینه‌های مرتبط با درمان سرطان یکی از مسائل اساسی و حیاتی برای بسیاری از افراد است. این هزینه‌ها به دلیل پیچیدگی و طولانی بودن فرآیند درمان، شامل مصارف مربوط به عوارض جانبی درمان‌های شیمیایی و رادیوتراپی، جراحی، اقامت در بیمارستان، تست‌های پزشکی، تامین نیروی انسانی و داروها هستند.

بهرام عین‌اللهی در حاشیه افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان دکتر حشمت رشت با بیان اینکه ضریب اشغال تخت بیمارستانی در استان گیلان از ۶۰ به ۷۱ درصد افزایش یافته است، اظهارکرد: خوشبختانه در دولت مردمی در گیلان شاهد کاهش مرگ و میر نوزادان از ۵.۹۹ در سال ۱۴۰۰ به ۴.۸ در امسال هستیم.

وی یادآور شد: در راستای تشدید نظارت‌های بهداشتی و تسهیل امور اصناف و صنایع، تعداد دفاتر خدمات سلامت در گیلان از ۲ به ۱۳ دفتر افزایش یافته است. همچنین تعداد داروخانه‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی گیلان از ۳۶۷ به ۵۲۷ داروخانه رسیده است.

وزیر بهداشت از جذب ۳۸ عضو هیات علمی در این دانشگاه در طول دو سال گذشته خبر داد و گفت: تولید علم و مقالات اعضای هیات علمی این دانشگاه با رشد ۸۰ درصدی از سه هزار و ۱۵۸ مقاله در سال ۱۴۰۰ به ۵ هزار و ۶۸۶ مقاله رسیده و شاهد افزایش ۵ برابری فروش محصولات فناورانه نیز بوده‌ایم.

عین‌اللهی تصریح کرد: مجوز مراکز مراقبت پرستاری در منزل در گیلان، رشد ۲۱ درصدی داشته و در این مدت ۱۷ پایگاه اورژانس شهری و جاده‌ای و دو پایگاه اورژانس بانوان در این استان راه‌اندازی شده است. همچنین در حوزه تحقق قانون جوانی جمعیت علاوه بر راه‌اندازی یک کلینیک ویژه سلامت باروری، شناسایی ۴ هزار زوج نابارور و کاهش سقط جنین در گیلان، مراکز سطح یک و دو درمان ناباروری در رشت و تالش افتتاح شده و در لاهیجان نیز به زودی راه‌اندازی می‌شود.

وی افتتاح مرکز شیمی درمانی سرپایی و تشخیص زودرس سرطان در بندر انزلی را از دیگر اقدامات حوزه سلامت در گیلان دانست و گفت: پس از تصویب درمان رایگان کودکان زیر ۷ سال و با تکمیل امکانات مورد نیاز درمان سرطان در سراسر کشور، برنامه دولت، پوشش هزینه‌های درمان سرطان است.

وزیر بهداشت از افتتاح نخستین پژوهشکده ترومای کشور در گیلان و اخذ مجوز پذیرش در رشته‌های فلوشیپ جراحی سوختگی، کارشناسی ارشد فیزیوتراپی، دکترای فیزیولوژی و همچنین دکترای آناتومی به عنوان دیگر دستاوردهای حوزه سلامت در این استان یاد کرد.

عین اللهی از افتتاح همزمان ۲۰ پروژه حوزه سلامت در روز جاری در استان گیلان با زیربنای ۷ هزار و ۱۴۵ متر مربع و ارزش ۴۷۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: این پروژه‌ها در ۱۱ شهرستان این استان افتتاح می‌شود که طرح توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) صومعه سرا با ۵۰ تخت، یک کلینیک ویژه تخصصی و فوق تخصصی، ۲ دستگاه ام آر آی، یک دستگاه سی تی آنژیوگرافی، یک دستگاه سی تی اسکن و ۴ دستگاه رادیولوژی در ۴ بیمارستان و همچنین ۶ خانه بهداشت از مهم‌ترین این پروژه‌هاست.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها