ایام نوروز | سازمان اورژانس

آمار رستوران ها و مراکز پلمب شده در ایام نوروز

آمار رستوران ها و مراکز پلمب شده در ایام نوروز

سازمان اورژانس کشور از پلمب برخی مراکز بین راهی در ایام نوروز خبر داد.

 بررسی ایمنی و بهداشت غذاها، کیفیت غذاها، شرایط بهداشتی رستوران و نظم و تمیزی فضاهای انتظار و سرویس به مشتریان همیشه به خصوص در ایام تعطیلات و افزایش سفرها، توسط بازرس ها اهمیت بسیاری دارد.

سازمان اورژانس کشور اعلام کرد: در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی از ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ تا سوم فروردین ۱۴۰۳، با انجام ۷۴۴ هزار و ۲۲۴ مورد بازرسی، علاوه بر پلمب ۲ هزار و ۴۳۵ مرکز و مکان بین‌راهی در کشور، ۷۸۲ هزار و ۶۵۵ کیلوگرم موادغذایی فاسد کشف و معدوم شد.

در اطلاعیه این سازمان با تاکید بر تشدید نظارت‌ها، آمده است: انجام ۷۴۴ هزار و ۲۲۴ مورد بازرسی از واحدهای مختلف شامل بازرسی از ۵۴۴ هزار و ۲۳۵ مرکز تهیه و توزیع موادغذایی و ۱۹۹ هزار و ۹۸۹ اماکن عمومی در راستای اجرای طرح سلامت نوروزی صورت گرفته است.

۱۱ هزار و ۲۰۱ مورد بازرسی از مراکز اقامتی شامل هتل،‌ متل، مهمانسرا و مهمانپذیر انجام شده است که در این مدت همچنین از ۱۸ هزار و ۴۴۴ مرکز و اماکن بین راهی نیز بازرسی شده است.

همچنین ۷۶ هزار و ۳۸۰ مورد اخطار کتبی در راستای اجرای طرح بازرسی از اماکن مختلف ثبت شده که در همین راستا ۹ هزار و ۹۶۲ مورد به مراجع قضایی معرفی شدند. پلمب ۲ هزار و ۴۳۵ مرکز از دیگر اقدامات در این مدت بوده است.

تعداد کل نمونه‌برداری مواد غذایی در این بازه زمانی هشت هزار و ۱۸۴ مورد بوده که میزان موادغذایی فاسد، کشف و معدوم شده نیز به ۷۸۲ هزار و ۶۵۵ کیلوگرم رسیده است. همچنین تعداد کل موارد کلرسنجی انجام شده از منابع آب آشامیدنی به بیش از ۳۸۶ هزار مورد رسید.

تعداد کل موارد سنجش انجام شده از محیط و موادغذایی با دستگاه‌ها پرتابل نیز ۶۲۹ هزار و ۳۲ مورد بود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها