قیمت ارز دیجیتال | قیمت بیت کوین | بازار کریپتو | قیمت تتر

ریزش قیمت ارزهای دیجیتال / بیت کوین چقدر ارزان شد؟

ریزش قیمت ارزهای دیجیتال / بیت کوین چقدر ارزان شد؟

ارزهای دیجیتال با نزدیک شدن به تصمیم‌گیری فدرال رزرو سقوط کردند.

ارز دیجیتال یا به عبارت دیگر ارز مجازی، یک نوع ارزش دیجیتال است که بر اساس رمزنگاری ایجاد می‌شود. این ارزها بر اساس فناوری بلاک‌چین که یک پایگاه داده توزیع‌شده است، ایجاد می‌شوند. یکی از معروف‌ترین ارزهای دیجیتال بیت‌کوین است. ارزهای دیجیتال می‌توانند برای انتقال پول، سرمایه گذاری، خرید کالاها و خدمات، یا حتی به‌عنوان ارزش ذخیره‌سازی استفاده شوند. درحال‌حاضر، بازار ارزهای دیجیتال به‌زودی در حال توسعه است و در حوزه‌های مختلف از فناوری تا اقتصاد پیامد‌های فراوانی دارد.

ارزهای دیجیتال پیشرو جهان در روز گذشته سقوط کردند و اتریوم (ETH) بیش از ۲ درصد کاهش ثبت کرد.

این حرکت در حالی صورت گرفت که بازارها با احتیاط پیش از تصمیم‌گیری سیاست‌های پولی همیشه پیچیده فدرال رزرو تنظیم می‌شوند.

کمیته بازار آزاد فدرال رزرو ایالات‌متحده (FOMC) روز چهارشنبه در بیانیه‌ای فاش کرد اعضا با اکثریت آرا موافقت کردند که نرخ وجوه فدرال را برای چهارمین بار متوالی بین ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد نگه دارند.

فدرال رزرو تاکید کرد تا زمانی که اعتماد بیشتر به حرکت پایدار تورم به هدف ۲ درصدی وجود نداشته باشد، سیاست پولی تسهیل نخواهد شد.

در معاملات روز گذشته، آلت‌کوین‌هایی مانند بایننس، سولانا، ریپل و کاردانو به ترتیب ۲، ۶، ۵.۱ و ۵.۶ درصد کاهش یافتند.

در ساعت ۶ و ۴۶ دقیقه صبح به وقت شرقی، قیمت بیت‌ کوین ۰.۸۹ درصد کاهش یافت و به قیمت ۴۲ هزار و ۵۶۱ دلار فروخته شد، در حالی که اتریوم با افت ۲.۰۹ درصدی با قیمت ۲۲۹۴ دلار در همان زمان معامله شد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۶۱ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل  ۲.۵۸ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۵۱.۱۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین است که ۰.۲۰ درصد افزایش روزانه را ثبت کرده است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۶۴.۳۳ میلیارد دلار است که ۱۱.۵۴ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۵.۹۲ میلیارد دلار است که ۹.۲۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال  بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۶۰.۳۷ میلیارد دلار است که ۹۳.۸۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

به‌روزرسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۰۹:۳۴ دقیقه به وقت شرقی)

این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت‌کوین

قیمت: ۴۲ هزار و ۱۰۹.۵۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۲.۰۷ درصد کاهش

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار