اعلام بهره‌برداری از ۵ آزادراه و ۴ خط ریلی تا پایان سال

اعلام بهره‌برداری از ۵ آزادراه و ۴ خط ریلی تا پایان سال

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور از بهره‌برداری ۵ طرح آزادراهی به طول ۲۹۳ کیلومتر و ۴ طرح ریلی تا پایان سال خبر داد.

بهره‌برداری از ۵ آزادراه و ۴ طرح ریلی تا پایان سالخیراله خادمی گفت: آزادراه تهران - شمال، شیراز - اصفهان، رفع گلوگاه قزوین به رشت محدوده منجیل به رودبار، تبریز - مرند و بخشی از آزاد راه مراغه به هشترود ۵ آزاد راهی هستند که تا پایان سال به بهر برداری می‌رسند.

خادمی گفت: متوسط آزادراه‌سازی در کشور سالانه ۸۶ کیلومتر بوده که با این بهره‌برداری‌ها نزدیک به ۳ برابر متوسط سالانه، آزادراه ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ونقل کشور با بیان اینکه در بخش ریلی ۴ طرح به طول ۴۰۷ کیلومتر در دست ساخت است افزود: متوسط ساخت خطوط ریلی ۲۰۰ کیلومتر در سال بود که اگر این طرح‌ها به بهره‌برداری برسند دو برابر متوسط سالانه اقدام به ساخت خطوط ریلی کرده‌ایم.

خادمی افزود: خطوط ریلی بستان آباد - تبریز، همدان - سنندج، رشت -کاسپین و اردبیل - میانه از جمله طرح‌های ریلی است که تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند و سه مرکز استان اردبیل، تبریز و کردستان را به خط آهن متصل می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص راه آهن کرمانشاه خسروی نیز تصریح کرد: ۲۶۴ کیلومتر طول خط آهن کرمانشاه - خسروی است که حدود ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این خط آهن نیاز است و ساخت این خط آهن حدفاصل کرمانشاه تا اسلام آباد غرب به طول ۱۱۵ کیلومتر پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی در بخش زیرسازی داشته است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر