کاسبی عربستان از بسته بندی های جدید آب زمزم

سخنگوی ایران ایر گفت: عربستان‌ بسته‌ها و پک‌های استاندارد از آب‌های زمزم تهیه کرده است که به هر زائر دو بر چسب « تگ آب زمزم» اختصاص داده می‌شود.

کاسبی عربستان از بسته بندی های جدید آب زمزم

آب زمزم در مناسک حج و عمره مورد استفاده قرار می‌گیرد و زائران اغلب مقداری از آن را به عنوان تبرک به خانه‌های خود می‌برند.به اعتقاد مسلمانان، آب زمزم دارای خواص شفابخش و معنوی ویژه‌ای است.

کاپیتان حسام قربانعلی درباره شرایط جدید و محدودیت‌ها برای خروج آب زمزم از فرودگاه عربستان اظهارکرد: دولت عربستان حمل هرگونه مایعات به داخل هواپیما را ممنوع کرده است و از دو ماه قبل از آغاز علمیات حج اقدامات برای اطلاع‌رسانی این موضوع انجام شده و تراکت‌ها بین حجاج توزیع شده و به مدیران کاروان‌ها اطلاع داده شده تا اطلاعات لازم را به زائران بدهند. در این مدت هم ایران‌ایر تراکت‌ها و برگه‌های اطلاعاتی درباره شرایط خروج آب‌ زمزم را بین زائران و حجاج ایرانی توزیع کرد.

وی ادامه داد: حجاج می‌توانند نسبت به همراه آوردن آب زمزم با شرایط جدید عربستان اقدام کنند. عربستان‌ بسته‌ها و پک‌های استاندارد از آب‌های زمزم تهیه کرده است که به هر زائر دو بر چسب « تگ آب زمزم» اختصاص داده می‌شود که دولت عربستان بابت سهیه آب زمزم هر زائر ۱۲.۵ ریال اخذ می‌کند که هر تگ شامل ۵ لیتر آب زمزم است.

سخنگوی شرکت هواپیمایی ایران‌ایر(هما) با بیان اینکه زائران می‌توانند یکی از تگ‌ها را به چمدان و یک تگ به بار همراه نصب کنند اما فقط بسته‌های استاندارد آب زمزم عربستان قابلیت خروج از فرودگاه را دارد، تاکید کرد: این مقررات و شرایط شامل تمام حجاج و زائران از هر کشوری می‌شود و مقررات ایرلاین‌ نیست و ایران‌ایر هیچ پولی بابت حمل آب زمزم و اضافه بار حجاج دریافت نمی‌کند و هیچ محدودیتی هم برای سقف بار حجاج اعلام نکرده‌ایم.

قربانعلی گفت: ایران‌ایر ازتمام ظرفیت خود برای ارائه خدمات به حجاج استفاده می‌کند. برای تسهیل انجام پرواز برگشت حجاج از ۴۸ ساعت قبل از ساعت پرواز کارت پرواز حجاج را صادر و تگ‌های آب زمزم را به چمدان‌ها نصب می‌کنیم تا در فرودگاه با سرعت بیشتر و راحت‌‌تر مسافران پذیرش شوند.

وی گفت: نمایندگان شرکت هواپیمای ایران‌ایر در فرودگاه عربستان برای پشتیبانی پروازها و پاسخگویی به تقاضا و سوالات حجاج حاضر هستند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر