خط و نشان سازمان هواپیمایی برای این آژانس های مسافرتی

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: بدون هیچ اغراقی با دفاتر و آژانس‌های مسافرتی که در بحث فروش بلیت هواپیما تخلف کنند برخورد و مجوز‌های آنها را لغو خواهیم کرد.

خط و نشان سازمان هواپیمایی برای این آژانس های مسافرتی

برای تعیین قیمت بلیت‌ هواپیما، قوانین متعددی وجود دارند که تاثیر مستقیمی بر قیمت‌گذاری دارند. این قوانین شامل عواملی همچون فصل سفر، زمان تهیه بلیت، مقصد، شرکت هواپیمایی، کلاس سفر، تاریخ رزرو و تعداد بلیت مورد نیاز است. همچنین، عوامل خارجی مانند افزایش‌ یا کاهش تقاضا، افزایش هزینه‌های سوخت و نیروی کار نیز می‌تواند بر قیمت بلیت‌ها تاثیر گذار باشد.

جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری به صورت کامل و ۲۴ ساعته اقدام به رصد و پایش سایت‌های فروش بلیت هواپیما و آژانس ‌های مسافرتی می‌کند گفت: در صورتی که آژانس‌های مسافرتی و سکوهای اینترنتی فروش بلیت هواپیما از سازمان هواپیمایی مجوز داشته باشند در صورت تخلف و حوزه نمایش، عرضه و فروش داشته باشند از سوی سازمان هواپیمایی لغو مجوز و یا امتیاز و یا تعلیق می‌شوند.

وی افزود: اما سایت‌های اینترنتی و یا آژانس‌های مسافرتی که از سوی سازمان هواپیمایی کشوری مجوز نداشته باشند از طریق سازوکار قانونی به سازمان تعزیرات معرفی شده تا از این طریق با آنها برخورد شود.

یازرلو گفت: به تمامی مسافران در حوزه هوایی تاکید می‌شود که به هیچ عنوان از سایت‌های غیر مجاز اقدام به خرید بلیت هواپیما نکنند و در صورت خرید به سایت سازمان هواپیمایی کشوری شکایت کنند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر