پیشنهاد وزیر راه برای کاهش نرخ اقساط وام مسکن

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: وزیر راه وشهرسازی پیشنهاد کاهش نرخ تسهیلات نوسازی مسکن در بافت‌های فرسوده را ارائه کرده است‌.

پیشنهاد وزیر راه برای کاهش نرخ اقساط وام مسکن

نوسازی بافت فرسوده یکی از اهداف دولت و وزارت راه و شهرسازی در چند سال اخیر بوده است که اخیرا با راهکارهای ویژه سعی در تکمیل پروژه های بافت فرسوده دارند.

محمد آیینی مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با بیان اینکه دولت برای نوسازی بافت‌های فرسوده با دو هدف اجرای واحدهای مسکونی موردنیاز مردم و همچنین نوسازی بافت‌های فرسوده و مقاوم‌سازی آنها برای افزایش تاب آوری ورود کرده است گفت: نوسازی بافت‌های فرسوده از جمله اولویت‌های اصلی در حوزه مسکن است‌.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران با اشاره به اینکه در هفدهمین جلسه شورای‌عالی مسکن، وزیر راه و شهرسازی پیشنهاد تخصیص وام‌های نوسازی ارزان قیمت همانند تسهیلات مسکن روستایی را برای تشویق و ترغیب مردم به نوسازی ارائه کرد گفت: تخصیص ارائه تسهیلات ارزان قیمت نقش بسیار موثری برای افزایش انگیزه سازندگان جهت ورود به حوزه‌های بافت فرسوده داشته است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون نوسازی بافت‌های فرسوده از میزان ۲۷۷ هزار واحد عبور کرده است، توضیح داد: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون فرآیند نوسازی بیش از ۲۷۷ هزار واحد در بافت‌های فرسوده آغاز شد که از این تعداد، ۸۷ هزار واحد به بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: دولت در تلاش است که تا پایان امسال نوسازی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی را اجرایی و عملیاتی کند‌.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر