قانون جدید، گامی مهم به سوی کاهش قیمت‌های اجاره خانه

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با تصویب قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌بها، دولت برای اولین بار می‌تواند سقف اجاره‌بها را تعیین کند. مداخله دولت بازار اجاره را آرام می‌کند.

قانون جدید، گامی مهم به سوی کاهش قیمت‌های اجاره خانه

مهرداد بذرپاش، وزیر راه و شهرسازی، دربارهٔ ابلاغ قانون ساماندهی بازار مسکن و اجاره‌ها، گفت: دولت اکنون قادر است برای اولین بار سقف اجاره‌ها را تعیین کند. به عنوان مثال، اگر نرخ تورم در یک استان بیش از ۳۰ درصد باشد، شورای مسکن مجاز است که با توجه به نرخ تورم، سقف اجاره را تا حدود ۵۰ تا ۱۰۰ درصد افزایش دهد.

وی تاکید کرد: این قانون دست دولت را برای مداخله در بازار باز می‌کند که در پی آن می‌توانیم شاهد بازاری آرام‌تری برای مسکن اجاره‌ای در سال جاری باشیم. نظام‌مندتر کردن مداخله‌گران بازار مسکن و اجاره هم در این زمینه صورت خواهد گرفت.

وی با یادآوری این‌که تاکنون چنین قانونی در دست نبود و در دوره کرونا فقط در یک مقطعی رشد ۲۵ درصدی مصوب شد، افزود: البته این قانون جزئیات مفصل‌تر دیگری دارد که همکاران بنده جزئیات قانون را در یک نشست مطبوعاتی به‌طور کامل اعلام می‌کنند.

وزیر راه و شهرسازی گفت: بخش دیگر این قانون ساماندهی سکوهای مجازی برای مدیریت بازار است و بخش دیگر آن، نظام‌مندتر کردن مداخله‌گران در بازار مسکن و اجاره است که امیدواریم بتوان این کار را انجام داد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر