منتظر واردات هواپیماهای نونوار به کشور باشید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: ۱۴ فروند هواپیمای اورهال شده طی دوسال گذشته وارد ناوگان هوایی شده که تا پایان سال این روند ادامه خواهد داشت.

منتظر واردات هواپیماهای نونوار به کشور باشید

جعفر یازرلو، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری، از برنامه دولت برای نوسازی ناوگان هوایی کشور و همچنین واردات هواپیمای مسافری خبر داد.

وی با اشاره به افزایش تقاضای مسافری، گفت: "دولت با جدیت به دنبال اجرای برنامه واردات هواپیما است و تمامی شرکت‌های هواپیمایی موظف به اجرای این برنامه هستند."

او  با بیان اینکه کنترل و نظارت بر قیمت‌ها، خودکفایی در تعمیر قطعه و تامین  قطعات با استفاده از توان شرکت های دانش بنیان و بومی  از جمله مهمترین برنامه ها برای نوسازی ناوگان هوایی است گفت: اورهال و تعمیر ناوگان هوایی داخل کشور  و همچنین کشورهای همسایه از مهم ترین رویکردهای صنعت هوایی است‌.

یازرلو بیان کرد: طی دو سال گذشته ۶۶ فروند هواپیما در تایپ‌های مختلف وارد کشور شد که هفت فروند هواپیمای سبک با کاربری‌های آموزشی بوده است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: با بررسی برخی هواپیماهای زمین‌گیر از نظر ایمنی و صرفه اقتصادی، تاکنون ۱۴ فروند هواپیما به ناوگان بازگشته‌اند و با در نظر گرفتن مجموع ناوگان وارداتی و اورهال شده، ۹۲ فروند هواپیما و هلی‌کوپتر از آغاز دولت سیزدهم تا پایان سال گذشته به ناوگان هوایی کشور ملحق شده است.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر