ساخت مسکن | بافت فرسوده | تسهیلات بانکی

خانه کلنگی بدهید، زمین بگیرید / طرح ویژه دولت برای صاحبان این واحدهای مسکونی

خانه کلنگی بدهید، زمین بگیرید / طرح ویژه دولت برای صاحبان این واحدهای مسکونی

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از اجرای طرح کلید به کلید و کلید به زمین برای امسال خبر داد و گفت: متقاضیان در صورت اعلام آمادگی می‌توانند مسکن خود را با یک زمین معاوضه کنند که شامل تخفیف ۴۰ درصدی هم خواهند شد.

نوسازی بافت فرسوده اهمیت زیادی دارد. بافت فرسوده معمولاً شامل ساختمان‌ها و سازه‌های قدیمی است که احتمالا به دلیل عدم تعمیر و نگهداری مناسب، افت کیفیت و ایمنی آنها به شدت افزایش یافته است. بازسازی یا نوسازی این بافت‌ها از یک سو نقش مهمی در حفظ تاریخ و فرهنگ جامعه دارد، و از سوی دیگر، باعث توسعه و زنده‌نگه داشتن منطقه می‌شود. از این رو، توجه به نوسازی بافت فرسوده به عنوان یک استراتژی جامعه‌پذیر و پایدار، بسیار حیاتی و ضروری است.

محمد آیینی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از وجود بیش از ۱۶۷ هزار هکتار بافت فرسوده در سراسر کشور خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی که به استان همدان سفر کرد در حاشیه بازدید از روند نوسازی در بافت‌های فرسوده این استان گفت: حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بنای ناپایدار در بافت‌های فرسوده وجود دارد که جمعیتی افزون بر ۱۰ میلیون نفر هم در آن زندگی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران همچنین از وجود ۴ هزار و ۸۰۰ هکتار بافت فرسوده و ناکارآمد در استان همدان خبر داد و گفت: بیش از ۱۰۰ هزار واحد بنای ناپایدار در این محدوده‌ها وجود دارد که باید هر چه سریع‌تر نوسازی شوند.

آیینی با بیان اینکه اقدامات خوبی از طرف مسئولان استان همدان برای نوسازی بافت‌های فرسوده انجام شده‌است، تأکید کرد: اکنون استان همدان جزو استان‌های پیشرو در عرصه نوسازی بافت‌های فرسوده است و امسال هم که به نام جهش تولید با مشارکت مردم نام‌گذاری شده‌است بنا داریم با مشارکت خود مردم و سازندگان در قالب طرح شهید باکری یک افزایش ۵۰ درصدی را رقم بزنیم که با این اقدام ۱۵۰ هزار واحد با مشارکت مردم نوسازی خواهند شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای به سرانجام رسیدن این طرح؛ طرح‌های تشویقی مثل کاهش صدور پروانه از ۸ ماه به ۲ ماه؛ تخصیص ۵۰ درصدی به سازندگان و ارائه تسهیلات بانکی به مردم در نظر گرفته شده‌است.

وی همچنین از اجرای طرح کلید به کلید و کلید به زمین، امسال خبر داد و افزود: مردم در صورت اعلام آمادگی می‌توانند مسکن خود را با یک زمین معاوضه کنند که شامل تخفیف ۴۰ درصدی هم خواهند شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • حسین

    پنج ساله واسه اخذ جواز ساخت در بافت فرسوده درکه تهران اقدام کردم ولی هنوز موفق نشدم چون قراره شهرداری عرض چهارتا کوچه و خیابان را مشخص کنند. شعار الکی ندید

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر