مسکن | بازار مسکن | خرید مسکن | معاملات مسکن

خرید آپارتمان بازسازی شده در تهران چقدر پول می خواهد؟

خرید آپارتمان بازسازی شده در تهران چقدر پول می خواهد؟

هر ملکی که پس از مدتی قدیمی محسوب می‌شود، قطعا پس از بازسازی برای آن ارزش افزوده ایجاد می‌شود.

خانه‌های قدیمی یا آنطور که در بازار معروف است، خانه کلنگی به خانه ای گفته می‌شود که سن زیادی  (معمولا بالای ۳۰) دارد. برای تعیین قیمت خانه های کلنگی باید فاکتورهای زیادی را مد نظر قرار داد که از جمله آنها موقعیت مکانی و میزان سالم بودن خانه کلنگی است. همانطور که در جدول زیر هم مشخص است تقریبا در تمامی مناطق تهران می‌توان خانه های کلنگی را با قیمتی پایین تر از قیمت  فروش آپارتمان در بازار پیدا کرد، هرچند برخی از این املاک به دلیل برخورداری از کاربری ترکیبی (مسکونی، تجاری) با قیمتی بالاتر از املاک مشابه که صرفا کاربری مسکونی دارند عرضه می‌شوند.

اخیرا تبلیغی از بازسازی یک آپارتمان در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شد. در این ویدیو فردی که متخصص بازسازی ملک بود از سود یک میلیاردی آپارتمان پس از بازسازی خبر داد.

به گفته این فرد متخصص در بازسازی، بازسازی یک آپارتمان ۱۰۰ متری که برای بازسازی هر متری مربع آن ۶ میلیون تومان نیاز است، مجموعا ۶۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد و واحدی که ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ارزش اولیه آن بوده، ارزش آن بعد بازسازی یک ماهه و هزینه ۶۰۰ میلیون تومانی به ۹ میلیارد و ۲۰۰ تومان می‌رسد.

برخی در واکنش به این ادعا نوشتند که تنها اثری که بر ملک دارد، بالارفتن سرعت پسند مشتری است و بازسازی بیشتر از یک ماه طول می‌کشد. برخی هم نوشتند، با ۶۰۰ میلیون هزینه بازسازی و فروش آن با ارزش یک میلیارد تومان بالاتر، تنها ۴۰۰ میلیون تومان سود داشته است.

داوود بیگی‌نژاد، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در این رابطه می‌گوید: «هر ملکی که پس از مدتی قدیمی محسوب می‌شود، قطعا پس از بازسازی برای آن ارزش افزوده ایجاد می‌شود و در تمام دنیا مرسوم است. از این پس با توجه به روند ساخت‌وساز و قدمت ملک‌های موجود و عدم توجیه در نوسازی آنها، بازسازی ملک می‌تواند کار جدیدی باشد که هم ‍‌اکنون نیز در حال انجام است.»

او ادامه می‌دهد: «اما اینکه چه میزان سود پس از بازسازی به آن تعلق می‌گیرد بستگی به قیمت و منطقه دارد؛ امکان دارد این بازسازی در منطقه‌ای از تهران ماکسیمم ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان سود داشته باشد و در جای دیگر از تهران، این مبلغ بسیار متفاوت باشد؛ بنابراین بستگی به مکان و متراژ و نوع متریال در بازسازی دارد.»

بررسی‌ها نشان می‌دهد، آپارتمان ۴۸ متری و ۲۰ سال ساخت و بازسازی شده در بریانک، ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان و آپارتمانی ۹۵ متری و ۲۵ سال ساخت در نارمک، ۲۰ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده است.

در ازگل، واحدی ۷۵ متری و ۱۶ سال ساخت، ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در شهران شمالی، واحدی ۸۳ متری و ۱۷ سال ساخت، ۵ میلیارد و ۲۵۰ میلیون  تومان به فروش می‎‌رسد.

قیمت-مسکن-بازسازی-شده

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر