نوسازی مسکن | بافت فرسوده | نوسازی بافت فرسوده

این خانه ها در سال جدید نو می شوند / حمایت شهرداری از مالکان واحدهای مسکونی فرسوده

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: برای تسریع روند نوسازی بافت‌های فرسوده در تهران، شهرداری تا پایان فروردین ماه مهلت ارسال مدارک و مستندات را دارد.

این خانه ها در سال جدید نو می شوند / حمایت شهرداری از مالکان واحدهای مسکونی فرسوده

نوسازی بافت فرسوده شهری به معنای بهبود و تحول در ساختار و زیرساخت‌های قدیمی و فرسوده شهر است. این اقدام شامل بازسازی و توسعه ساختمان‌های قدیمی، بهبود زیرساخت‌های شهری، احداث فضاهای سبز و عمومی جدید، تجدید نظر در طرح‌های شهری و افزایش امکانات و خدمات شهری می‌شود. هدف اصلی از نوسازی بافت فرسوده شهری، ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان، افزایش پایداری شهری، حفاظت از میراث فرهنگی و تاریخی، افزایش جذابیت شهر برای سرمایه‌گذاری و گردشگری، و بهبود محیط زیست است.

حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با بیان اینکه هشت شهرداری تاکنون برای بومی کردن بسته‌های تشویقی شهرسازانه در استان تهران وارد عمل شده‌اند گفت: از شهرداری‌ها درخواست کرده‌ایم که‌ تا پایان فروردین ماه ۱۴۰۳ نسبت به ارسال مستندات و مدارک خود به معاونت شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران اقدام کنند.

او گفت: با ارسال مدارک و مستندات توسط شهرداری‌ها در تلاش هستیم تا هر چه سریع‌تر این بسته‌ها به تصویب کمیسیون ماده ۵ برسد.

وی تصریح‌کرد: برای نوسازی محلات هدف ما نیازمند صد‌ها گروه داوطلب جهادی متخصص هستیم، گروه‌هایی که وظیفه ترویج و آموزش ساکنان محلات هدف شهری را بر عهده دارند که در این زمینه از تمامی سازندگان، انبوه سازان و بخش خصوصی برای احیای نوسازی بافت‌های فرسوده دعوت می‌کنیم.

جنتی با اشاره به اینکه عمده مالکان واحد‌های فرسوده از توان مالی مناسبی برای نوسازی واحد‌های فرسوده خود برخوردار نیستند گفت: در واقع حلقه‌های میانی یا همان حلقه‌های جهادی متخصص وظیفه دارند تا بستر مشارکت آنان را با سازندگان و توسعه گران فراهم کنند.

مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران توضیح داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تلاش هستیم که امسال روند نوسازی بافت‌های فرسوده را در تمامی محلات هدف افزایش دهیم.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر