وضعیت راه | وضعیت جاده ها | وضعیت ترافیک

چالوس دوباره یک طرفه می شود + زمان اعمال محدودیت های جدید ترافیکی

چالوس دوباره یک طرفه می شود + زمان اعمال محدودیت های جدید ترافیکی

جانشین پلیس راه فراجا اعلام کرد: با هدف تخلیه بار ترافیکی این محور عصر امروز دوشنبه ۶ فروردین تا اطلاع ثانوی یکطرفه می شود و در صورت کاهش بار ترافیکی، رفع محدودیت اعمال و اعلام خواهد شد.

سرهنگ سیاوش محبی روز دوشنبه با بیان اینکه در مرحله دوم سفرهای نوروزی هستیم گفت: با توجه به اینکه در اکثر استانها بارش باران شدید و ریزش سیل بیش بینی شده رانندگان توجه داشته باشند که در محورهای کوهستانی احتمال خطر ریزش سنگ نیز وجود دارد.

این مسئول اظهار داشت: در تمام محورهای شمالی شاهد بارش باران به صورت براکنده و در برخی نقاط به صورت سنگین هستیم و به رانندگان توصیه می شود که با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی سفری ایمن داشته باشند.

جانشین پلیس راه فراجا یادآور شد: در حال حاضر در جاده چالوس شاهد ترافیک سنگین و بر حجم هستیم که با هدف کاهش باز ترافیکی از ساعاتی دیگر این محور یکطرفه خواهد شد.

وی اضافه کرد: در این بخش از سفرهای نوروزی شاهد حضور پر تعداد خودروها در استانهای شمالی ، زیارتی و سیاحتی کشور هستیم.

محبی افزود: برخی از مسافران در حال بازگشت هستند و اکثر جاده ها به صورت رفت و برگشت دارای ترافیک برحجم هستند.

جانشین پلیس راه فراجا خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت گنجایش محورهای شمالی به رانندگان توصیه می شود که با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کنند و در ساعاتی که در ترافیک هستند ضمن رعایت قوانین رانندگی از حرکت در شانه خاکی جاده خودداری کنند و در فواصل راننگی استراحت داشته باشند تا منجر به حادثه در اثر خواب آلودگی نشوند.

محبی ادامه داد: بر اساس آمار میزان تصادفات جاده ای نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کمترشده اما فوت و جرح یک نفر هم زیاد است و متاسفانه روزانه شاهد حوادث منجر به فوت و جرح در جاده هستیم.

وی با تاکید بر ضرورت مدیریت زمان سفر خاطر نشان کرد: رانندگان زمانی را برای آغاز و یا خاتمه سفر انتخاب کنند که ساعات پیک ترافیک نباشد.

محبی ضمن گلایه از رانندگانی که مدیریت زمان سفر ندارند، یادآور شد: رانندگان برای لذت بیشتر از سفر بازگشت خود را به ساعات پایانی موکول می کنند که منجر به گرفتار شدن آنها در ترافیک ساعات پایانی شب می شود و ناچار می شوند ساعات بیشتری را در ترافیک سپری کنند.

 

منبع: ایرنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر