حمل و نقل | اتوبوسرانی | ناوگان حمل و نقل عمومی

کاهش میزان سفرهای نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی / علت چه بود؟

کاهش میزان سفرهای نوروزی با ناوگان حمل و نقل عمومی / علت چه بود؟

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: میزان تردد خودرو‌های شخصی در جاده‌های کشور با کاهش ۱۱ درصدی و میزان تردد ناوگان حمل و نقل عمومی با کاهش ۱۰ درصدی مواجه هستند.

سردار سید کمال هادیان فر معاون حمل ونقل وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه تعداد ناوگان حمل‌ونقلی با پیش بینی های که در ایام نوروز انجام شده بود متناسب سازی شده است، گفت: طبق بررسی های صورت گرفته  میزان تردد خودروهای شخصی در جاده های کشور با کاهش ۱۱ درصدی و میزان تردد ناوگان حمل و نقل عمومی با کاهش ۱۰ درصدی مواجه هستند.

وی در خصوص علت کاهش تردد در بخش جاده ای و عمومی گفت:  تقارن ماه مبارک رمضان با آغاز طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ و شرایط جوی ناپایدار، منجر به کاهش تقاضا برای سفر در شقوق مختلف حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی شده است.

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی  با بیان اینکه  تا روز گذشته که پیک دور رفت سفرهای نوروزی را پشت سر گذاشته ایم، نزدیک به ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده کرده اند گفت:  با پایان تعطیلات ابلاغی دولت پیک برگشت آغاز می شود که تمهیدات لازم برای ایام اوج بازگشت مردم در نظر گرفته شده است. 

هادیان فر با اشاره به اینکه بیشترین میزان کاهش در حمل و نقل دریایی به دلیل شرایط ناپایدار جوی بوده  است گفت:  به طور طبیعی هرچه شرایط جوی به سمت پایداری برود، تعداد سفرهای دریایی نیز بیشتر می شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  گرانی بیش از حد و گران کردن بی حساب کتاب بیش از حد وسایل نقلیه عمومی شهری و برون شهری

 • یوسف

  سلام بخاطربی پولی وبدبختی ماهستش وبس من کارگردیگه نمیتونم سفرکنم برم خونه اقوام چون نه من پول دارم نه اونابه لطف دولت رئیسی وشورای عالی کار

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر