مسکن | بازار مسکن | خرید مسکن | معاملات مسکن

ورود چینی ها به بازار مسکن ایران / منتظر خانه های تمام چینی باشیم؟

ورود چینی ها به بازار مسکن ایران / منتظر خانه های تمام چینی باشیم؟

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره ساخت خانه توسط چینی ها در تهران توضیحاتی را ارائه کرد.

 

مهدی هدایت مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران در خصوص جزییات ساخت خانه توسط چینی ها، گفت: تکنولوژی ساخت خانه توسط چینی ها به ایران می آید و بیشترین محدوده هدف هم بافت های فرسوده شهر است.

 با توجه به کاهش نرخ سود تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن برخی از متقاضیان از پرداختی اقساط خود مطلع نیستند که در این گزارش توضیح داده می‌شود.

وی ادامه داد: برخی اظهار نگرانی کرده اند که قرار است چینی ها خانه بسازند و کارگر چینی هم بیاورند اما بنده همین جا می گویم که چند مهندس چینی می آیند و کار را به پیمانکاران ایرانی آموزش داده و آنها خانه سازی می کنند.

وی با بیان اینکه تمام مصالح در داخل کشور تامین می شود، گفت: ممکن است نیاز باشد یک سری تجهیزات از چین وارد شود، که این تجهیزات هم خریداری شده و در داخل کشور می ماند.

 از روز گذشته (۲۱ بهمن) بخش قرارداد اجاره سامانه ایران املاک از دسترس خارج و سامانه «خودنویس» جایگزین آن شده است.​

 مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ادامه داد: چینی ها از طریق یوزانس منابع در زمینه مسکن وارد کشور می کنند و با ساخت مسکن اشتغال زایی هم در داخل کشور ایجاد می شود.

هدایت اضافه کرد: بیشترین مسکن در مناطق جنوبی و باف فرسوده و ناکارآمد شهری ساخته می شود به عنوان مثال در زمین های کوره آجرپزی در منطقه ۱۹ شهرداری تهران.

وی در پاسخ به این پرسش که ساخت این مسکن ها چقدر باعث کاهش قیمت مسکن می شود، گفت: موضوع مسکن متاثر از معادلات کلان اقتصادی است و مسکن باید از کالای سرمایه ای خارج شود.

 مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران به ساخت پرسرعت مسکن اشاره کرد و گفت: این مسکن ها در مدت زمان کوتاهی ساخته و در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

وی در خصوص نرخ این مسکن ها، گفت: هنوز قیمت مشخص نیست.

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • مشت آهنین

    اگر تکنولوژی مدرن و جدید ساخت مسکن وارد کشور بشه مطمئن باشید هزینه ها به شدت پایین میاد،آخه هر چقدر مصالح مصرف میشه ،یک و نیم برابر هزینه دستمزد داره ،ما اصلآ به روز نیستیم.خیلی زودتر از این باید اجرا می‌شد.

اخبار
پیشنهاد سردبیر