مسک ملی | خرید مسکن | بازار مسکن | قیمت مسکن

دام آگهی های مسکن جعلی برای مردم / صدای متقاضیان مسکن ملی در آمد

دام آگهی های مسکن جعلی برای مردم  / صدای متقاضیان مسکن ملی در آمد

درحالی که این روزها انتشار آگهی‌های جعلی در خصوص امتیازهای نهضت ملی مسکن به چشم می‌خورد که تمامی این آگهی‌ها تقلبی بوده و با آنها برخورد خواهد شد.

 پروژه مسکن ملی در ایران یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن است که با هدف ارائه مسکن مناسب و با کیفیت به اقشار مختلف جامعه ایرانی آغاز شده است. این پروژه تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی اجرا می‌شود و با همکاری بخش خصوصی و دولتی، به منظور تامین مسکن برای خانواده‌های با درآمد پایین و متوسط، اقدام به ساخت و اجاره مسکن می‌کند. این پروژه با توجه به نیازهای روزافزون جامعه، به عنوان یکی از مهمترین پروژه‌های مسکن در ایران شناخته شده است.

 در حالی که بیش از دو سال از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای مختلف می‌گذرد و حدود دو میلیون واحد مسکونی در مناطق مختلف در حال ساخت است اما هنوز برخی از متقاضیان از وضعیت خود در پروژه‌های نهضت ملی مسکن مطلع نیستند و تعداد زیادی از آنها تعیین تکلیف نشده‌اند.

به گفته برخی از متقاضیان با وجود آنکه دو سال پیش در نهضت ملی مسکن شهرهای جدید از جمله پردیس، پرند و ایوانکی ثبت نام کرده‌اند اما هنوز وضعیت آنها در پروژه مشخص نشده به طوری که هنوز در سامانه این افراد تایید و یا رد نشده‌اند.

در همین رابطه مسعودی یکی از متقاضیان ثبت نام‌کننده در پروژه نهضت ملی مسکن گفت: از سال ۱۴۰۰ در پروژه نهضت ملی مسکن پرند ثبت نام کرده ام اما هنوز بعد از گذشت دو سال پیامکی مبنی بر تایید و یا رد شدن و حتی ارائه مدارک ارسال نشده است که همین موضوع باعث نگرانی متقاضیان همچون بنده شده است. هر بار با شرکت عمران پرند تماس گرفته‌ایم اعلام می‌کنند که هنوز اراضی مورد نیاز تامین نشده و در حال الحاق اراضی هستیم تا بخشی از متقاضیان را بتوانیم جوابگو باشیم.

در همین رابطه آرش صیادی مدیرعامل شرکت عمران پرند گفت: هنوز اراضی مورد نیاز برای ثبت نام‌کنندگان در شهر جدید پرند تامین نشده است و تقریبا برای ۴۸ هزار متقاضی کمبود اراضی وجود دارد.

وی افزود: برای بخشی از متقاضیان اراضی مورد نیاز از طریق الحاق تامین شده است اما برای متقاضیان باقی مانده در حال برنامه‌ریزی برای تامین اراضی و یا انتقال آنها به پروژه‌های دیگر هستیم.

همین بلاتکلیفی متقاضیان خود باعث شده است که برخی از آنها انصراف داده و یا حتی به فکر خریداری امتیاز مسکن توسط سایت‌های آگهی دهنده شوند این در حالی است که تا به امروز چندین بار مسئولان از غیر قانونی بودن خرید وفروش امتیازهای مسکن ملی خبر داده‌اند.

تا به امروز آگهی‌های بسیار زیادی از خریدوفروش امتیازهای مسکن ملی در پردیس در سایت‌های مختلف داده شده است که در این زمینه چندین بار محبت خواه مدیرعامل شرکت عمران پردیس هشدارهایی را ارائه کرده است که این اقدامات تخلف است و مردم فریب نخورند.

در همین رابطه خلیل محبت خواه مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در پردیس ۳ هزار پروژه مسکن ملی در حال ساخت است که این پروژه‌ها در دولت قبل کلنگ زنی شده و تقریبا به پیشرفت فیزیکی ۲۰ تا ۳۰ درصدی رسیده است. درحال‌حاضر برخی از دلالان و سوداگران در تلاش هستند که با آگهی‌های تقلبی اقدام به خرید وفروش امتیازهای نهضت ملی مسکن کنند که همین موضوع خود باعث فریب دادن متقاضیان می‌شود.

او تاکید کرد: به تمامی متقاضیان اعلام میکنم که امتیازهای نهضت ملی مسکن و یا مسکن ملی قابل خرید و فروش نیست و نباید افراد فریب این آگهی‌های فیک را بخورند.

براساس این گزارش طبق بررسی‌های صورت گرفته میزان انتشار این آگهی‌ها در شهر تهران در مقایسه با شهرهای دیگر بیشتر شده است و با توجه به آنکه بیشترین تعداد متقاضی را در خود جای داده است بنابراین باید برنامه‌ریزی برای تعیین و تکلیف این متقاضیان صورت گیرد‌

در همین رابطه حسین جنتی مدیرکل راه وشهرسازی استان تهران گفت: تمامی متقاضیان در شهرهای مختلف استان تهران از جمله اسلام شهر، پاکدشت، ورامین، گیلاوند، ایوانکی در حال تعیین تکلیف است و اراضی مورد نیاز برای این پروژه‌ها تامین شده است.

به گفته وی، پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در تهران به ۲۰ درصد رسیده است و بلافاصله بعد از تامین زمین متقاضیان به پروژه متصل و پیامک برای تکمیل آورده به آنها ارسال می‌شود. متقاضیان نگران نباشند تمامی ثبت نام‌کنندگان تعیین و تکلیف می‌شوند و مشکلی از لحاظ حذف متقاضیان نداریم بنابراین افراد فریب آگهی که امتیاز نهضت ملی مسکن شما را خریداریم را نخورند.

گفتنی است، درحال‌حاضر ۶ میلیون و ۵۴۶ هزار و ۸۳۲ نفر از سراسر کشور در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند که بیش از ۴ میلیون و ۷۳۰ هزار نفر متقاضی واجد ۳ شرط بوده و بیش از یک میلیون و ۶۶۴ هزار و ۵۷۰ نفر تایید نهایی شده‌اند. همچنین میزان اراضی شناسایی شده در محدوده شهرهای فعلی(بدون احتساب شهرک‌ها) به ۴۰ هزار و ۶۱۷ هکتار رسیده و ۱۷ هزار و ۱۹۵ هکتار زمین در مراحل مختلف الحاق قرار دارد. در مجموع ۷۳ هزار و ۳۲۱ هکتار زمین شناسایی شده که پس از طی مراحل قانونی در قالب‌های مختلف باید به متقاضیان داده شود.

طبق اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی استان‌های فارس، تهران و اصفهان و جنوب کرمان دارای بیشترین متقاضی نهایی در طرح نهضت ملی مسکن است و استان خراسان رضوی دارای بیشترین زمین تامین شده و به میزان ۹۱ هزار و ۱۶۰ واحد است.

مالکی ادامه داد: پس از آن فارس با ۷۲ هزار و ۴۰۰ واحد، تهران با ۷۶ هزار و ۸۸۲ واحد و جنوب کرمان با ۴ هزار و ۶۰۹ واحد قرار دارد.

گفتنی است مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی هم در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده بود که بیش از ۲ میلیون و ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در سراسر کشور در حال ساخت است و این عدد مرتب افزوده می‌شود. در تلاش هستیم تا تمامی هدف‌گذاری در دولت در زمینه مسکن به اجرا در آید.

حال با توجه به افزایش روند پیشرفت فیزیکی پروژه‌های نهضت ملی مسکن و تعیین تکلیف پروژه‌ها متقاضیان نباید فریب آگهی‌های جعلی در این بخش را بخورند چرا که تمامی ثبت نام‌کنندگان و تایید شدگان نهایی بالاخره تعیین تکلیف می‌شوند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر