نوسازی مسکن | قیمت مسکن | بازار مسکن

فرصت های بر باد رفته ایران در ساخت مسکن / خانه های روستایی نونوار می شوند

فرصت های بر باد رفته ایران در ساخت مسکن / خانه های روستایی نونوار می شوند

معاون مسکن وزیر راه گفت: دو میلیون واحد مسکونی در روستاهای کشور فرسوده هستند و دولت برنامه‌ای را برای افزایش تولید مسکن در دستور کار قرار داده است.

نوسازی خانه‌های روستایی می‌تواند بهبودی چشمگیر در ظاهر و کاربری این مکان‌ها به وجود آورد. با انجام مداخلاتی چون تغییر نمای بیرونی، بهسازی ساختمان، بهبود سیستم‌های انرژی و بهداشت، می‌توان به روستاها زندگی جدیدی بخشید. این اقدامات می‌تواند به جلب گردشگران و ایجاد اشتغال محلی کمک کند و همچنین حفظ هویت فرهنگی و معماری محلی را تضمین کند.

 هادی عباسی معاون مسکن و ساختمان وزیر راه‌وشهرسازی گفت: ۹۳ درصد زمین‌های کشور هیچ کاربری مسکونی و یا کشاورزی ندارند و همین اراضی به صورت رها شده در کشور قرار دارند و از پهنه‌های کشور به درستی استفاده نمی‌کنیم.

معاون مسکن وزیر راه می‌گوید: این در حالی است که مساحت ایران چهار برابر آلمان و دو برابر ترکیه است ولی ما از این فرصت‌ها در بخش تولید مسکن به خوبی استفاده نمی‌کنیم.

او می‌گوید: بسیاری از پهنه‌های کشور رها شده است که آنها نه قابلیت مسکونی و نه قابلیت کشاورزی دارند.

عباسی با بیان اینکه ۷ دهک جامعه مشکل مسکن دارند اظهار کرد: در کشور مقرر شده است که چهار میلیون واحد مسکونی ساخته شود این در حالی است که دو میلیون واحد مسکونی در کشور وجود دارد که با کوچکترین زلزله تخریب می‌شود بنابراین باید یک میلیون از این واحدهای مسکونی در قالب نوسازی بافت‌های فرسوده انجام شود تا از وارد شدن آسیب به این بخش جلوگیری شود.

او اظهار کرد: تولید مسکن با عرضه مسکن متفاوت است و طبق ماده ۱۲ قانون باید نوسازی بافت‌های فرسوده به صورت کامل انجام شود چراکه به این واحدهای مسکونی تسهیلات پرداخت می‌شود و زمانی که به واحدی تسهیلات ارائه می‌شود به عنوان تولید مسکن محسوب می‌شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر