ورود بوگاتی به دنیای تاکسی های اینترنتی

بوگاتی ریماک، خودروسازی که به تولید هایپرکارهای ۱۰۰۰ اسب بخاری شناخته می‌شود، به‌زودی تاکسی اینترنتی راه‌اندازی می‌کند.

ورود بوگاتی به دنیای تاکسی های اینترنتی

اتومبیل بوگاتی یکی از محصولات برجسته و لوکس در صنعت خودروسازی است. این خودروها با طراحی‌ها و امکانات منحصر به فردشان، به عنوان نمادی از توانایی فنی و زیبایی شناخته می‌شوند. بوگاتی با ساخت خودروهایی با سرعت بالا و قدرتمند، تلاش می‌کند تا حضور چشم‌گیر خود را در عرصه خودروسازی جهانی حفظ کند.

با پیشرفت تکنولوژی رانندگی خودکار، عرصه تاکسی‌های خودران هم رو به رشد است و بنا به جدیدترین اخبار خودرو، به‌زودی یک سرویس تاکسی اینترنتی خودران جدید هم وارد این عرصه می‌شود. وجهه جالب توجه این سرویس اما حمایت مالی بوگاتی ریماک، شرکت مالک بوگاتی است؛ همان شرکتی که به‌تازگی با معرفی یک ابرخودرو واقعی با نام بوگاتی توربیون خبرساز شد. در واقع «میت ریماک» (Mate Rimac)، مدیرعامل این شرکت از این پروژه حمایت می‌کند.

این شرکت جدید که قرار است تاکسی اینترنتی بدون راننده خود را راه‌اندازی کند، «ورن» (Verne) نام دارد و چند وقتی است که روی توسعه سرویس خو‌د کار می‌کند. نام این شرکت هم برگرفته از «ژول گابریل ورن» (Jules Gabriel Verne)، رمان‌نویس، شاعر و نمایشنامه‌نویس فرانسویِ قرن ۱۹ میلادی است.

در سرمایه‌گذاری جدید بوگاتی ریماک خودروسازان بزرگ مطرح دیگری هم مشارکت کرده‌اند. شنیده‌ها حکایت از این دارند که دو خودروساز بزرگ کره‌ای هیوندای و کیا هم در این پروژه نقش ایفا می‌کنند.

بوگاتی ریماک اوایل سال جاری تصویری را از یک هاچ بک کامپکت منتشر کرد که برای سرویس تاکسی اینترنتی خودران آن آماده‌سازی شده بود. این شرکت طی رویدادی ویژه در کرواسی در ۲۶ ژوئن مصادف با ۶ تیر به معرفی ورن و سرویس آن خواهد پرداخت.

پیش‌بینی می‌شود این سرویس تاکسی اینترنتی بدون راننده سال جاری میلادی با حمایت بوگاتی ریماک در زاگرب، پایتخت کرواسی راه‌اندازی شود و سپس در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۵ در بریتانیا شروع به کار کند. بوگاتی ریماک حتی در نظر دارد تا انتهای سال آینده میلادی به بازار آلمان هم وارد شود.

ربوتاکسی‌های ورن خودروهایی «انقلابی» توسعه یافته بر اساس «پلتفرمی کاملاً جدید» خواهند بود که روی «راحتی و ایمنی» تمرکز دارند. کاربران هم امکان کنترل سیستم اطلاعات و سرگرمی آن‌ها از طریق یک برنامه موبایلی اختصاصی را خواهند داشت.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد