بازارهای جهانی در آستانه ورود خودرو پرنده

ایلان ماسک در اکانت شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس یک ادعای عجیب داشته است. او می‌گوید که نسل جدید خودرو تسلا رودستر قادر به پرواز خواهد بود.

بازارهای جهانی در آستانه ورود خودرو پرنده

خودروهای تسلا یکی از پرطرفدارترین خودروهای الکتریکی در جهان هستند. شرکت تسلا با مدل‌های مانند Model S، Model 3، Model X و Model Y به عنوان خودروهای خود ران و با قابلیت‌های پیشرفته ای مانند خودپارکینگ و قابلیت اتصال به شبکه برق، مورد توجه قرار گرفته است.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، به تازگی پستی را در شبکه اجتماعی X (توئیتر سابق) منتشر کرده و در آن مدعی شده که تسلا رودستر جدید دارای قابلیت پرواز خواهد بود. اگر این ادعا درست باشد، رودستر مطمئنا موفقیت قابل توجهی در بازار خواهد داشت. ایلان ماسک جزئیات بیشتری را برای حمایت از ادعای خود به اشتراک نگذاشته، اما این موضوع توجه ناظران صنعت و کاربران را به خود جلب کرده است.

همان‌طور که می‌دانید ایلان ماسک در زمینه طرح ادعاهای بی پایه و اساس و بی نتیجه ید طولانی دارد. با این حال، این احتمال وجود دارد که تسلا رودمستر آینده بسیار سریع باشد و منظور ایلان ماسک از اینکه رودمستر قادر به پرواز است، همین سرعت بالای آن باشد.

اولین خودرو تسلا رودستر هفت سال پیش در جریان رویداد Semi and Roadster تسلا معرفی شد و از آن زمان انتظار بی پایان کاربران برای عرضه نسل بعدی این خودرو ادامه داشته است. رودستر را می‌توان برترین خودروی برند تسلا دانست که از سال ۲۰۲۰ در لیست تولیدی قرار گرفته و هنوز منتشر نشده است. قرار بود که این خودرو جانشین رودستر ۲۰۰۸ باشد که بر اساس پلتفرم Elise ساخته شده بود. با این حال، رودستر را می‌توان نقطه ورود تسلا به بازار خودروهای برقی در نظر گرفت.

خودرو رودستر تسلا در ابتدا به خاطر شتاب بالای خود (شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت در ۱.۹ ثانیه) بسیار مورد توجه بود. این شتاب در آن زمان بی‌نظیر محسوب می‌شد اما در حال حاضر، چندان عدد خاصی نیست؛ چرا که چندین خودروی تسلا و لوسید وجود دارد که عملکرد سرعت بهتری نسبت به ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت در کمتر از ۲ ثانیه دارند. علاوه بر این، ابرخودروهای هم‌رده رودستر می‌توانند تنها در ۱.۷ ثانیه به چنین عملکرد و شتابی دست یابند.

در سال ۲۰۲۱، ایلان ماسک ادعا کرد که تسلا رودستر می‌تواند در ۱.۱ ثانیه به سرعت ۰ تا ۶۲ مایل در ساعت برسد. او می‌گفت که بسته اسپیس ایکس که شامل حداکثر ۱۰ پیشران موشک کوچک می‌شود در اطراف خودرو چیده شده و به عملکرد سرعتی آن کمک خواهد کرد. او از این ویژگی در سال ۲۰۱۸ پرده برداشت و آن اولین باری بود که ماسک ادعا کرد رودستر قادر به پرواز خواهد بود.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، انتظار می‌رود که رودستر امسال معرفی شده و در سال ۲۰۲۵ وارد مرحله تولید انبوه شود. قیمت اولیه خودرو تسلا رودستر ۲۰۰۰۰۰ دلار بود اما قیمت فعلی آن هنوز توسط تسلا اعلام نشده است.

منبع: تکراتو
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد