اصراف بنزین صدای این مسئول را درآورد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: سالانه یک و نیم میلیون خودرو به ناوگان اضافه شده و خودروهای فرسوده نیز خارج نمی شود که باعث عدم تعادل در مصرف شده است.

اصراف بنزین صدای این مسئول را درآورد

جلیل سالاری ، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در حاشیه بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در کنفرانس خبری گفت: ۱۳۹ میلیون مصرف به ازای هرکاربری در حمل و نقل وجود دارد و روزانه ۳ میلیارد کیلومتر جابجایی صورت می گیرد.

وی افزود: برای کنترل نامتعارف مصرف باید اقداماتی انجام می شد که در بخش تولید و بنابر سیاست های اصل ۴۴، شرکت پالایش و پخش اقدام به کیفی سازی فرآورده های نفتی کرد.

سالاری افزود: اصلاح فراینده زنجیره تامین و توزیع به میزان ۱۳۱ میلیارد نفت خام و فراورده ها جابجا می گردد که ۹۳ میلیارد لیتر با کامیون جابجا می شود.

وی تاکید کرد: سالانه یک و نیم میلیون خودرو به ناوگان اضافه شده و خودروهای فرسوده نیز خارج نمی شود که باعث عدم تعادل در مصرف شده است لذا سیاست های تشویقی در حوزه خودروهای پرمصرف در دستور کار قرار گرفته است.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: هوشمندسازی توزیع فرآینده های نفتی از دیگر اقدامات انجام شده شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی ایران بوده است.

وی گفت: با انجام فرآیند کیفی سازی تولید بنزین در پالایشگاه تهران از ۶ میلیون به ۷/۵ میلیون افزایش می یابد که بخشی از این طرح امسال افتتاح می شود .

سالاری افزود: با افتتاح ۱۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال و توزیع به میزان ۶۷ میلیون لیتر فرآورده های نفتی صرفه جویی و ۷۰هزار بشکه به ظرفیت پالایشی اضافه می شود. همچنین ۲/۵ میلیون لیتر نفت گاز و ۱/۶ میلیون بنزین افزایش می یابد. افزایش ۱۰ درصدی زیرساخت ریلی نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: هدفمندسازی و صحت سنجی در جایگاه های سوخت، ثبت نام الکترونیکی کارت هوشمند، تخصیص سوخت به ناوگان هوشمند، پلاک دار کردن خودروهای کشاورزی، اجرای دریافت باک پر که در حوزه کنترل مسائل مرزی است از سایر اقدامات شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در حوزه مدیریت مصرف سوخت است.

سالاری با بیان اینکه گوگرد زدایی در پالایشگاه شیراز باعث تولید ۴ میلیون لیتر نفت گاز و ۱/۵ میلیون بنزین یورو، می گردد، گفت: با اجرای تنوع سبد سوختی در کشور به میزان ۷/۵ میلیون لیتر به بنزین کشور اضافه می گردد. هنچنین با توجه به تکلیف قانونی تبدیل ۳۰درصد خودروها به سوخت سی ان جی در دستور کار قرار دارد.

وی گفت: با سرمایه گذاری ۱۶ میلیارد دلار در پروژه ها، ۳۲ میلیون لیتر بنزین و ۱۶ میلیون لیتر نفت و گاز به ظرفیت کشور اضافه می شود. سال گذشته ۱۸ میلیارد لیتر سوخت مایع به نیروگاه ها تحویل داده شده است.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: باتوجه به حضور فعال دولت در حوزه دیپلماسی انرژی ملی شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در این زمینه پیشتاز بوده است. ۲۱۳ تامین کننده داخلی با محوریت این شرکت فعال بودند که ۱/۶ میلیون قطعه به کشورهای هدف صادر شد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها