رقابت سنگین نیسان با هوندا / نیسان مورانو لوکس تر می شود

نیسان تصمیم دارد تا برای رقابت با برند آکورا (زیرشاخه لوکس هوندا)، نسل بعدی نیسان مورانو را لوکس‌تر از گذشته به تولید برساند.

رقابت سنگین نیسان با هوندا / نیسان مورانو لوکس تر می شود

نیسان تصمیم دارد تا برای رقابت با برند آکورا (زیرشاخه لوکس هوندا)، نسل بعدی نیسان مورانو را لوکس‌تر از گذشته به تولید برساند. علاوه بر نیسان مورانو، نسخه جدیدی از دیگر شاسی‌بلندهای نیسان همچون نیسان پاترول (آرمادا) نیز در پایان سال ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد.

نیسان طی چندسال اخیر سخت مشغول کار بوده است تا وضعیت خود را در بازار بهبود بخشد. اکنون نسخه‌های به‌روز شده نیسان آلتیما، نیسان سنترا، نیسان کیکس، نیسان ایکس تریل (روگ)، نیسان فرانتیر و سری Z‌ را معرفی کرده است. خودروساز ژاپنی اکنون مشغول توسعه نسخه‌های جدید نیسان آرمادا و نیسان مورانو است که هر دو در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهند شد.

مشخصات نسل بعدی نیسان مورانو

نسل بعدی نیسان مورانو بسیار شبیه به آکورا MDX‌ است که نسخه لوکس هوندا CR-V به شمار می‌آید. این مدل دارای جلوپنجره بزرگ و نمای پشتی عریض شبیه پورشه خواهد بود. نیسان تصمیم دارد تا بخشی از قابلیت‌های خودروهای لوکس خود یعنی اینفینیتی را به خودروهای نیسان تزریق کند.

هیوندا 1

نیسان از نسخه جدید پلتفرم D برای توسعه مدل‌های آرمادا و مورانو استفاده خواهد کرد که هم‌اکنون در نیسان پث فایندر و اینفینیتی QX۶۰ مورد استفاده قرار گرفته است. مشخصات فنی نسل بعدی مورانو از ترکیب موتور چهارسیلندر توربوشارژر و گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک تشکیل خواهد شد.

نسل فعلی نیسان مورانو از موتور ۳.۵ لیتری V۶ با قدرت ۲۶۰ اسب‌بخار به همراه گیربکس Xtronic (نسخه‌ای از گیربکس CVT) استفاده می‌کند. این خودرو با سیستم چهار چرخ محرک در دسترس است.

تغییرات بیشتر برای نیسان پاترول معروف

از سوی دیگر، خبرنگاران انتظار دارند تا نیسان آرمادا شبیه به اینفینیتی QX۸۰ مدل ۲۰۲۵ باشد. بنابراین موتور ۳.۵ لیتری V۶ توربو دوقلو با قدرت ۴۵۰ اسب‌بخار و گشتاور ۷۰۰ نیوتن‌متر را زیر کاپوت این خودرو خواهیم دید. نسل جدید آرمادا لوکس‌تر از گذشته خواهد بود و فناوری‌های بیشتری را در آن خواهیم دید. نیسان در خودروهای جدیدش از دستیار رانندگی ProPILOT Assist ۲.۱ استفاده می‌کند. این سامانه قابلیت رانندگی خودران سطح دوم بدون دخالت دست را برای راننده فراهم خواهد کرد.

هیوندا 2

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها