خودرو | بازار خودرو | قیمت روز خودرو

پیش بینی خطرناک از قیمت خودرو در ۱۴۰۳ / برای گرانی خودرو آماده باشیم؟

پیش بینی خطرناک از قیمت خودرو در ۱۴۰۳ / برای گرانی خودرو آماده باشیم؟

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران گفت: موضوع دیگری که به کساد بازار خودروی شب عید امسال انجامیده کمبود نقدینگی در دست مردم است.تداوم جریان کنونی حاکم بر بازار خودرو احتمالا به افزایش قیمت انواع خودرو در سال ۱۴۰۳ می‌انجامد.

اسد کرمی رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران درباره بازار شب عید خودرو گفت: بازار خودرو این روزها متاثر از نوسانات قیمت ارز است؛ به طور کلی در کل سال ۱۴۰۲ رکود سنگینی بر بازار حاکم و امید نمایشگاه‌داران به شب عید بود. اما این روزها هم بازار کساد است و خبری از معاملات همیشگی نیست.

وی افزود: این در حالیست که پس از گذر از شب‌های عید در سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ که به دلیل شیوع کرونا بازاری نبود نمایشگاه‌داران امیدوار بودند از سال ۱۴۰۱ و پس از آن ضرر آن سال‌ها جبران شود.

کرمی ادامه داد: با این حال نوسانات قیمت ارز سبب شده مردم جرات خرید خودرو نداشته باشند چون قیمت ارز بر قیمت خودرو تاثیر می‌گذارد و خریداران بیم آن را دارند که پس از خرید با کاهش قیمت ارز متضرر شوند مگر شماری اندکی که زیان‌های چند ده میلیونی برای آنها اهمیت ندارد. اما بیشتر مردم در این وضعیت نوسانات ارزی در معامله خودرو محافظه‌کار می‌شوند.

رئیس اتحادیه دارندگان نمایشگاه‌ها و فروشندگان خودروی تهران اظهار کرد: موضوع دیگری که به کساد بازار خودروی شب عید امسال انجامیده کمبود نقدینگی در دست مردم است.تداوم جریان کنونی حاکم بر بازار خودرو احتمالا به افزایش قیمت انواع خودرو در سال ۱۴۰۳ می‌انجامد.

در همین رابطه سعید موتمنی، رئیس پیشین اتحادیه نیز شرحی از قیمت روز انواع خودرو ارائه کرد و گفت: اکنون پراید ۱۳۱ حدود ۳۴۰  میلیون تومان، کوییک آر ۴۰۳ میلیون تومان، کوییک معمولی ۳۹۷ میلیون تومان، تارای دنده‌ای ۷۷۰ میلیون تومان، تارای اتومات ۸۹۳ میلیون تومان و سمند سورن حدود ۷۴۰ میلیون قیمت دارند؛ دنای اتوماتیک نیز در کانال یک میلیارد تومان قرار دارد.

وی همچنین در تشریح قیمت خودروهای مونتاژی گفت: جک S۵ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان، هایما S۷ حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون، هایما S۸ حدود یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون، دیگنیتی پرستیژ حدود ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون و فیدلیتی حدود یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان قیمت دارند.

منبع: ایلنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • ناشناس

    مردم نخرند تا جنس های بنجل روی دستشان بماند
    جلوگیری از واردات خودرو یک نوع خود تحریمی است مافیای خودرو و لوازم خانگی برازدواج جوانان و در نتیجه نرخ رشد جمعیت کشور تاثیر گذاشته اند مسئولین باید مراقب نفوذی ها باشند و از اجرای طرح هایی که زندگی مردم را مختل کرده خودداری نمایند خود تحریمی بلای جان مردم است نمی دانم چرا دولت متوجه نفوذی های دشمن نیست کشوری که در تحریم ومحاصره اقتصادی است باید درهای واردات برخی اقلام ضروری وتاثیرگذار بر زندگی مردم را بصورت مقطعی تا رفع تحریم ها باز نگه دارد

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها