قیمت خودرو | خودروسازی | بازار خودرو | قیمت امروز خودرو

رشد نسبی قیمت ها در بازار خودرو / ارزان ترین سدان داخلی هم گران شد

رشد نسبی قیمت ها در بازار خودرو / ارزان ترین سدان داخلی هم گران شد

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، ۲۲ بهمن ۱۴۰۲، برخلاف انتظار، صعودی گزارش می‌شود. اغلب محصولات داخلی و مونتاژی، رشد قیمت قابل توجهی داشتند، البته در این میان خودروهایی هم به چشم می‌خورند که تغییری ندارند یا افت ناچیزی را تجربه می‌کنند.

قیمت خودرو تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. این عوامل می تواند داخلی و خارجی باشد. عوامل داخلی شامل مواردی مانند کیفیت و ویژگی‌های خودرو، هزینه تولید، هزینه تبلیغات، سطح تقاضا و عرضه در بازار و هزینه‌های مرتبط با توزیع و فروش خودرو است. عوامل خارجی شامل مواردی مانند نرخ ارز، قیمت سوخت، تغییرات قوانین و مقررات، تحریم‌های بین‌المللی و شرایط اقتصادی کشورهای تولیدکننده و صادرکننده خودروها هستند.

قیمت خودرو امروز، یک‌شنبه، ۲۲ بهمن ۱۴۰۲، با رشد نسبی همراه است. با توجه به ثبات نرخ دلار در بازار آزاد انتظار می‌رفت که با آغاز روند معاملات روز جاری، قیمت خودرو در صورتی که کاهشی نباشد، حداقل بدون نوسان نسبت به روز گذشته باشد؛ اما در کمال ناباوری اکثریت بازار صعودی گزارش می‌شود.

گرچه از روز گذشته نرخ دلار در نزدیکی کانال ۵۵ هزار تومان ثابت شده است، اما رشد نسبی قیمت‌ها از ابتدای امروز را می‌توان به دلیل افزایش اندک تقاضای بازار با توجه به نزدیکی شب عید دانست. هرچند میزان خرید و فروش در بازار  خودرو همانند سال‌های گذشته نیست اما همین با توجه به عملی نشدن وعده واردات و عرضه محدود خودرو در بازار، همین افزایش نسبی تقاضا می‌تواند روی قیمت خودرو تأثیرگذار باشد.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت صعودی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از ابتدای امروز رشد قابل توجهی دارند و اغلب در حد پنج میلیون تومان الی ۱۲ میلیون تومان گران‌تر شده‌اند.

ساینا دنده‌ای S که یکی از ارزان‌ترین سدان‌های تولیدی بازار است، با رشد دو میلیون تومانی دوباره کانال ۴۰۰ میلیون تومان را پس گرفت.

شاهین G لوکس‌ترین محصول تولیدی سایپا به شمار می‌رود که در تلاش برای جبران افت قیمت هفته گذشته بوده و هشت میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته با ۶۸۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

سمند سورن پلاس بنزینی، یکی از سدان‌های محبوب بازار است که امروز مقام بالاترین رشد قیمت خودروهای داخلی را نصیب خود کرده است. این سدان تولیدی ایران خودرو ۱۲ میلیون تومان افزایش قیمت دارد و با ۶۸۴ میلیون تومان معامله می‌شود.

رانا پلاس پانوراما نیز همانند سورن پلاس از این رشد قیمت جا نمانده و دقیقاً ۱۲ میلیون تومان گران‌تر شده است. به این ترتیب خودروی سقف شیشه‌ای ایران خودرو به نرخ ۶۵۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت-روز-خودرو

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار