عدم نظارت وزارت آموزش و پرورش بر منوی غذای مدارس غیر دولتی

عدم نظارت وزارت آموزش و پرورش بر منوی غذای مدارس غیر دولتی

وزیر آموزش‌ و پرورش درباره منوی ناهار لاکچری یکی از مدارس غیردولتی گفت: موضوع عدالت آموزشی را با این حاشیه‌ها ترکیب نکنید، مدرسه‌ای این کار را انجام داده است که ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد، ما نظارتی بر منوی غذای مدارس غیردولتی نداریم.

رضامراد صحرایی در حاشیه مراسم جشن عاطفه‌ها در دبیرستان دخترانه شهید عاصمی تهران، در جمع خبرنگاران درباره منوی ناهار «لاکچری» یکی از مدارس غیر‌دولتی و تقابل آن با عدالت آموزشی گفت: موضوع عدالت آموزشی را با این حاشیه‌ها ترکیب نکنید، مدرسه‌ای این کار را انجام داده است که ارتباطی با آموزش و پرورش ندارد، ما نظارتی بر منوی غذای مدارس غیردولتی نداریم البته اقداماتی را که بوی اشرافیت می‌دهد تأیید نمی‌کنیم و خانواده‌ها باید کمک کنند و از این مسائل استقبال نکنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش باید بر کیفیت آموزش نظارت کند که این اتفاق می‌افتد، درباره راه‌اندازی مراکز نیکوکاری در مدارس عنوان کرد: در سه استان برای ایجاد مراکز نیکوکاری از کمیته امداد مجوز گرفتیم و امیدوارم سازمان دانش‌آموزی به‌زودی بتواند برای دایر کردن مراکز نیکوکاری در همه استان‌ها مجوز دریافت کند.

وزیر آموزش‌ و پرورش ادامه داد: محور و نقطه ثقل برنامه‌ریزی ما مدارس دولتی است و امسال هم مدارس دولتی در کنکور درخشیدند. در کیفیت آموزشی و هم در کیفیت معلمان و کیفیت فضای آموزشی برنامه‌های جدی داریم.

وزیر آموزش و پرورش درباره توزیع شیر در مدارس گفت: توزیع شیر مدرسه فقط در مقطع ابتدایی و در سراسر کشور اجرا می‌شود.

صحرایی درباره بازگرداندن دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل به مدارس بیان کرد: در یک سال گذشته با جهت‌گیری رفع محرومیت ۲۰۰۰ مدرسه با ۹۴۰۰ کلاس درس در مناطق محروم ساخته شد و هم‌اکنون یکی از دغدغه‌های ما جمع‌آوری مدارس سنگی و کانکسی است، سال گذشته تعداد قابل‌توجهی از این مدارس جمع‌آوری شدند، به‌عنوان نمونه در سیستان و بلوچستان بیش از ۱۰۰ مدرسه کانکسی جمع‌آوری شد.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر