الزامی جدید برای برخی از دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو

معاون مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت نام دانش‌آموزان در مدارس مشروط به تایید اطلاعات محل سکونت توسط والدین در سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی به آدرس amlak.mrud.ir است.

الزامی جدید برای برخی از دانش آموزان در سال تحصیلی پیش رو

 پیش‌ثبت‌ نام پایه اول ابتدایی سال تحصیلی ۱۴۰۴-۱۴۰۳ از ۱۹ اردیبهشت ماه آغاز شده است. اما امسال برای اولین بار الزامی جدید برای برخی از دانش آموزان در نظر گرفته شده است. 

معاون مرکز فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به لزوم ثبت نام در سامانه ملی املاک و اسکان گفت: ثبت‌نام پایه‌های ورودی مدارس یعنی پایه‌های اول، هفتم و دهم از طریق پنل والدین به شکل الکترونیکی در پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش به نشانی my.medu.ir انجام خواهد شد.

معاون مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش ادامه داد: ثبت نام مشروط به تایید اطلاعات محل سکونت توسط والدین در سامانه ملی املاک و اسکان وزارت راه و شهرسازی به آدرس amlak.mrud.ir است.

تختایی در خصوص نحوه ثبت‌نام گفت: بدین منظور والدین باید ابتدا وارد my.medu.ir شده و با کلیک بر روی دکمه «ورود والدین/عموم/فرهنگیان» وارد پنجره واحد خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش شوند. پس از ورود، سامانه پیغامی را برای تایید کدپستی و آدرس محل سکونت به والدین نمایش می‌دهد.

وی افزود: در صورت درست نبودن آدرس، والدین بایستی نسبت به ثبت کدپستی محل سکونت خود در سامانه ملی املاک و اسکان به آدرس amlak.mrud.ir اقدام نمایند. سپس مجدداً به پنجره واحد خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش به آدرس my.medu.ir وارد شده و نسبت به تایید آدرس محل سکونت خود اقدام کنند.

این مقام مسئول بیان کرد: در صورت تغییر در آدرس محل سکونت، والدین محترم پس از درج کدپستی و آدرس جدید در سامانه ملی املاک و اسکان، در بخش پروفایل سامانه مای مدیو وزارت آموزش و پرورش، اطلاعات خود را بروزرسانی کنند. 

تختایی گفت: آدرس پستی ثبت شده در سامانه ملی املاک و اسکان (وزارت راه و شهرسازی)، پایه ارائه کلیه خدمات الکترونیکی وزارت آموزش و پرورش است.

معاون مرکز فناوری اطلاعات آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: احراز محل سکونت دانش‌آموزان (از طریق احراز کدپستی والدین آن‌ها) برای دومین سال پیاپی به صورت برخط و با همکاری وزارت راه و شهرسازی و آموزش و پرورش از طریق سامانه ملی املاک و اسکان انجام می‌پذیرد و منجر به یکپارچگی داده‌ها و اطلاعات ملی خواهد شد.

تختایی تاکید کرد: راهنما‌ها و دستورالعمل‌های لازم برای تسهیل کار والدین محترم از طریق هر دو سامانه ملی املاک و اسکان، و همچنین پنجره واحد خدمات الکترونیکی آموزش و پرورش در دسترس کاربران قرار گرفته است.

 

منبع: فارس
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر