افزایش صادرات ایران به پاکستان در سال جدید

آمارهای وزارت بازرگانی پاکستان نشان می‌دهد که صادرات ایران به این کشور در چهار ماهه نخست امسال میلادی با رشد ۱۸ درصدی به ۳۶۰ میلیون دلار رسیده است.

افزایش صادرات ایران به پاکستان در سال جدید

روابط تجاری بین ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه و با تاریخچه‌ای طولانی، اهمیت بسیاری دارد. این دو کشور از طریق مرزهای مشترکشان علاقه‌مند به توسعه همکاری‌های تجاری، اقتصادی و صنعتی هستند.

وزارت بازرگانی پاکستان اعلام کرد واردات این کشور از ایران در چهار ماهه نخست ۲۰۲۴ با رشد ۱۸ درصدی به ۳۶۰ میلیون دلار رسیده است.

پاکستان در ماه‌های ژانویه تا مارس سال قبل ۳۰۳ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

بر اساس این گزارش واردات پاکستان از ایران در چهارمین ماه ۲۰۲۴ با رشد ۳۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۷۳.۲ میلیون دلار رسیده است.

ایران یازدهمین منبع واردات پاکستان در آوریل ۲۰۲۴ بوده است. چین، امارات و عربستان به ترتیب سه رتبه نخست را از این نظر به خود اختصاص داده‌اند. پاکستان در این ماه ۱ میلیارد و ۴۴۳ میلیون دلار کالا از چین وارد کرده است.

بر اساس این گزارش در ۱۲ماهه سال ۲۰۲۳ کل واردات پاکستان از ایران با رشد ۱۳ درصدی نسبت به سال قبل از مواجه شده و به ۹۴۴ میلیون دلار رسیده بود. پاکستان در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۸۳۴ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده بود.

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها