بورس هفته آینده رشد می‌کند؟

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به محدوه‌های حمایتی شاخص‌های بورسی و ریزش ۲۰ درصدی بازار سرمایه از اردیبهشت ۱۴۰۲، هفته آینده برآیند عملکرد بازار مثبت خواهد بود اما انتخاب آقای جلیلی می‌تواند در کوتاه‌مدت، شاخص‌ها را به سمت خطوط حمایتیشان براند.

بورس هفته آینده رشد می‌کند؟

محمد غلامحسینی کارشناس بازار سرمایه به پیش‌بینی بازار سرمایه در هفته بعد از انتخابات پرداخت و گفت: در ابتدا باید گفت که محدوده ۲ میلیون ۴۰ واحد به یک حمایت معتبر برای شاخص کل بدل شده است؛ محدوده‌ای که بعد از اردیبهشت ۱۴۰۲ بارها و بارها به آن واکنش نشان داده‌است. می‌توان مدعی بود که شکست این محدوده تقریبا غیر ممکن است و کف بازار را باید همین محدوده دانست.

وی ادامه داد: بعد از گذشته ۲ هفته و نزدیکی شاخص به محدوده ۲ میلیون و ۱۰۰ واحد، حالا این ناحیه را می‌توان مقاومت سد راه شاخص کل در نظر گرفت. مقاومتی که در صورت شکست آن، رشد بازار تا محدوده ۲٬۳۰۰٬۰۰۰ واحد دور از انتظار نیست؛ یعنی رشدی قریب به ۱۰ درصد را تجربه کند.

غلامحسینی به تحلیل شاخص کل هم‌وزن نیز پرداخت و گفت: شاخص هم وزن نیز یک حمایت بسیار معتبر و بلند مدتی در محدوده ۶۵۰ تا ۶۶۰ هزار واحدی دارد. این محدوده برای شاخص هم وزن در ماه‌های شهریور و آبان نیز در قامت محدوده حمایتی عمل کرده است. بدان معنا که شاخص هم وزن و شاخص کل همزمان به حمایت‌های معتبر خود رسیدند.

بازار به چه سمتی می‌رود؟

این کارشناس بازار سرمایه سمت‌وسوی بازار را به تصویر کشید و گفت: با توجه به مطالب مطروحه، شاخص‌های مهم بورسی یک حمایت معتبر را دارا هستند. فاصله قیمتی این شاخص‌ها از محدوده‌ی حمایتیشان، حدودا ۲ درصد بوده است. از سوی دیگر به واسطه ریزش سنگین بازار و همچنین خبرهای مثبت پیرامون بازار سرمایه، انتظار شکست این حمایت‌ها کمی دور از ذهن است؛ پس می‌توان مدعی بود برآیند شاخص در هفته‌ی آینده مثبت خواهد بود.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر