پیش بینی دلچسب از بورس امروز برای سرمایه گذاران

فضای معاملاتی در بورس تهران در روز دوشنبه، با افزایش ارزش معاملات و قامت سبز نماگرهای سهامی همراه بود.

پیش بینی دلچسب از بورس امروز برای سرمایه گذاران

در پایان معاملات سومین روز کاری هفته جاری، دماسنج اصلی تالار شیشه‌ای با رشد ۰.۶۸ درصدی، معادل ۱۴ هزار و ۱۷ واحد از ارتفاع این شاخص، در سطح دو میلیون و ۴۷ هزار و ۶۵۱ واحدی قرار گرفت. رشد ارتفاع نماگر اصلی بازار سرمایه در حالی اتفاق افتاد که شاخص هم‌وزن به‌عنوان نشان‌دهنده روند عمومی قیمت شرکت‌های کوچک و متوسط، عملکردی موازی به ثبت رساند. شاخص هم‌وزن نیز با رشد ۰.۴۴ درصدی (معادل دو هزار و ۹۱۰ واحد) در پله ۶۶۸ هزار واحدی قرار گرفت.

تابلو بورس اوراق بهادار تهران، ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی) را در روز دوشنبه، سه هزار و ۳۵۵ میلیارد تومان نشان می‌داد. این تابلو همچنین حجم معاملات روز دوشنبه را ۶.۲ میلیارد برگه سهم نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی در این روز از ورود سرمایه آن‌ها به بازار سهام حکایت دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه در پایان معاملات روز دوشنبه بورس از ورود ۳۱۱.۷ میلیارد تومانی پول حقیقی به سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی خبر می‌دهد.

پیش بینی بورس سه شنبه ۶ تیر ۱۴۰۳

اهالی تالار شیشه‌ای همواره تحرکات دلار نیمایی را به دقت دنبال کرده است. در حال حاضر دلار نیمایی روی ارتفاع ۴۲ هزار و ۹۵۰ تومانی قرار گرفته و به احتمال فراوان تا پایان هفته کاری، از مرز ۴۳ هزار تومانی عبور کند. از سوی دیگر با نزدیک شدن به روزهای پایانی تبلیغات انتخاباتی، گمان می‌شود تمرکز سرمایه‌گذاران و معامله‌گران به سمت فاکتور مهم همیشگی که دلار نیمایست، جلب شود.

دیگر موضوع مهم تاثیرگذار بر ارزش سهام، نرخ بهره بانکی است. نرخ بازدهی اوراق خزانه به شکل غیر رسمی، نرخ بهره اثرگذار بر ارزش سهام شناخته می‌شود. کاهش نرخ بازدهی اخزا به زیر ۳۰ درصد، دیگر عاملی است که روی جریان دادوستدهای بورس تهران اثر مثبت خواهد گذاشت.

از این رو، در راستای پیش بینی بورس تهران به نظر می‌رسد فضای مثبتی با شیب آرام، در کلیت معاملات بورس تهران حاکم شود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر