ثبات به بورس برمی‌گردد؟

تا کنون شپنا، شتران، شاوران و شبریز ۴ نماد پالایشی هستند که به واسطه ی ابلاغیه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل نرخ خوراک فرآورده‌های پالایشی، شفاف سازی‌های خود را راهی کدال کرده‌اند.

ثبات به بورس برمی‌گردد؟

به دنبال ابلاغ تصویب نامه هیات دولت مبنی بر اصلاح دستورالعمل اخیر نرخ خوراک و فرآورده‌های پالایشی، پالایشگاه‌ها موظف به افشا آثار آن شدند. به همین ترتیب تا کنون شپنا، شبریز، شاوان و شتران چهار پالایشگاهی هستند که شفاف سازی‌های خود را راهی کدال کردند و خبر از تعدیل‌های مثبت به واسطه ی این ابلاغیه در صورت‌های مالی خود دادند.

گفتنی است سود خالص حسابرسی نشده شپنا، ۳۷.۸۱۵ و تعدیل انجام شده ۴.۷۵۰ میلیارد، سود خالص حسابرسی نشده شبندر، ۲۶.۲۶۶ و تعدیل انجام شده ۲.۸۴۶ میلیارد، سود خالص حسابرسی نشده شتران، ۱۹.۷۹۰ و تعدیل انجام شده ۲.۲۴۵ میلیارد و سود خالص حسابرسی نشده شبریز، ۶.۱۳۶ و تعدیل انجام شده ۱.۰۱۰ میلیارد بوده است.

طبیعی است یکی از نتایج تعدیل مثبت می‌تواند افزایش سود خالص باشد که به دلیل کاهش هزینه‌ها یا افزایش درآمدها حاصل می‌شود. از طرفی این امر p بر e سهام پالایشی را تغییر خواهد داد که می‌تواند منجر به افزایش اقبال سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این گروه شود.

گفتنی است با توجه به کاهش نرخ اخزا به واسطه ی مداخله ریالی بانک مرکزی، ابلاغیه اخیر در خصوص تصحیح نرخ خوراک، مطرح شدن بحث تجدید ارزیابی خودرویی‌ها و همچنین رشد آرام نرخ نیما و برداشته شدن محدودیت دامنه ی نوسان از هفته ی آتی، به نظر می‌رسد بازار سهام بعد از گذر از روز‌های پر چالش، کم کم می‌تواند شرایط با ثبات تری را تجربه کند.

 

 

 

منبع: تسنیم
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    اخبار
    سایر رسانه ها
    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت تیتر کوتاه هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
    پیشنهاد سردبیر