بورس | بازار سهام | بازار سرمایه | شاخص کل بورس | پیش بینی بورس

وضعیت بورس در فروردین چگونه می‌شود؟

وضعیت بورس در فروردین چگونه می‌شود؟

سال جدید را با بررسی شاخص کل به عنوان دماسنجی برای بازار سرمایه آغار می‌کنیم.

سرمایه‌گذاری در بورس به معنای خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه است و این عمل افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا درآمد و سود از افزایش ارزش سهام یا تقاضا و عرضه در بازار بورس را بدست آورند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً با ریسک‌هایی همراه است و نیاز به تحلیل دقیق و مطالعه بازار دارد.

بازار سرمایه با توجه به پتانسیل های بالا نسبت به سایر رقبای خود عقل افتاده و امید است در سال جاری این عقب ماندگی رو جبران کند. حال آنکه بورس در سال جدید می تواند متاثر از عوامل متعددی مانند وضعیت اقتصادی کلان کشور، شرایط بین‌المللی، سیاست‌های دولت، عملکرد شرکت‌ها و صنایع مختلف، و اصلاحات ساختاری، تغییرات در بودجه و رویدادهای غیرمنتظره مانند شیوع بیماری‌های ویروسی باشد.

مواردی دیگری مانندافزایش  نرخ دلار و نیما، فرمول پالایشی و پتروشیمی‌ها، نرخ تسعیر بانک ها، تحولات گروه خودرو و تجدید ارزیابی مهم‌ترین اتفاقاتی هستند که به بازار خط می‌دهند و  گروه های پالایشی و پتروشیمی ُ  بانکی و خودرویی و سرمایه گذاری های مربوطه می توانند به صورت چرخشی در این مقطع مورد توجه بازار باشند تا بازدهی ۲۰ تا ۴۰ درصدی در بازه میان مدت نصیب سهامداران شود.

از اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ شاهد شروع ریزش بازار با تغییر فرمول نرخ خوراک بوده ایم و شاخص بازار از محدوده ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار واحد شروع به اصلاح موج بی نمود. در این موج دوسناریو هست:

یک دیامتریک نزولی داشتیم که شاخص را به زیر کانال ۲ میلیون واحد رسانید و این الگو را در قالب موج ا میدانیم.

سپس از کف نوسانات مثبت و منفی داشت و الگوی قطعی هنوز مشخص نیست.  حال میتوان دو سناریو برای ادامه بازار مد نظر داشت.

ای بی سی  تمام شده و اصلاح موج گذشته  ایکس موج باشد. حال شروع بخش دوم الگوی ترکیبی هست .

یا کل رشد رو به بالای بی ُ به صورت یک دیامتریک رخ دهد که در تصویر مشخص است. لذا هدف های مقاومتی مهم  2 میلیون ۵۵۰ هزار و ۲ میلیون ۷۳۰ تا ۹۱۰ هزار واحد باشد.

سپس وارد اصلاح موج سی شویم.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر