بورس | بازار سهام | بازار سرمایه | شاخص کل بورس

واریزی جدید برای سهامداران

واریزی جدید برای سهامداران

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان سود در هفته دوم بهمن‌ماه از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد.

سرمایه‌گذاری در بورس به معنای خرید و فروش سهام شرکت‌ها در بازار سرمایه است و این عمل افراد و شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا درآمد و سود از افزایش ارزش سهام یا تقاضا و عرضه در بازار بورس را بدست آورند. این نوع سرمایه‌گذاری معمولاً با ریسک‌هایی همراه است و نیاز به تحلیل دقیق و مطالعه بازار دارد.

به گزارش سپرده‌گذاری مرکزی، جزییات واریز سود سهامداران در دومین هفته از بهمن‌ماه امسال حاکی از آن است که ۷ ناشر سود جاری و سنواتی ۲۷۱ هزار و ۹۵۵ سهامدار را که شامل ۶۰۷ میلیارد تومان می‌شود به حساب سجامی سرمایه‌گذاران واریز کردند.

جزییات واریز سود جاری ۲ شرکت

بر اساس این گزارش، در هفته دوم بهمن‌ماه امسال، ۲ شرکت بین‌المللی ‌توسعه ‌صنایع‌ و معادن ‌غدیر و گسترش ‌نفت‌ و گاز پارسیان، سود جاری ۲۴۷ هزار و ۲۳۳ سهامدار را که شامل ۴۸۱ میلیارد و ۶۳ میلیون تومان می‌شود از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

آمار واریز سود سنواتی ۵ شرکت

افزون بر این، در هفته دوم بهمن‌ماه امسال، ۵ ناشر پخش‌ البرز، بانک‌ خاورمیانه، فنرسازی‌ زر، سرمایه‌‌گذاری صدرتأمین‌- تاصیکو و دوده‌ صنعتی‌ پارس، سود سنواتی ۲۴ هزار و ۷۲۲ سهامدار را که شامل ۱۲۶میلیارد تومان می‌شود توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کردند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است، سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک‌بار برای همیشه اطلاعات خود را ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیرحضوری، قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده‌های تأییدشده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت‌نام کنند و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است، «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذی‌نفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، لیست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سود‌های پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت‌نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر