تیتر کوتاه گزارش می دهد:

۲۳ اقدام مهم تقدسی نژاد در شهر آفتاب

۲۳ اقدام مهم تقدسی نژاد در شهر آفتاب

عقد قرارداد همکاری با وزارت نفت برای برگزاری نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی ۱۴۰۲ برای اولین بار در نمایشگاه آفتاب تهران از جمله دستاوردهای تقدسی نژاد در شهر آفتاب است.

در آخرین روزهای دی ماه ۱۴۰۰ عبدالرئوف قادری مدیرعامل وقت نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب جای خود را به عباس تقدسی نژاد داد. وی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته زمین شناسی از دانشگاه خوارزمی، فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در رشته مدیریت استراتژیک و دارای مدرک PMP (از مهم‌ ترین مدارک جهان برای اثبات توانایی مدیریت پروژه) از موسسه بین المللی PMI است.

تقدسی نژاد از موسسان اولیه اردوهای جهادی و خدمت رسانی به محرومین در مجموعه های مختلف دانشگاهی است. از جمله سوابق و مسئولیت‌های وی می‌توان به مدیریت ابرپروژه های نفت و گاز در فازهای ۱۳،۲۲،۲۳،۲۴ پارس جنوبی اشاره کرد که بسیاری از رکوردهای بین المللی صنعت حفاری در طی دوره مدیریت ایشان به ثبت رسیده است. همچنین تقدسی نژاد قائم مقام قرارگاه ملی مبارزه با مفاسد اقتصادی و فعال در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

تیتر کوتاه با گذشت یک سال از انتصاب وی به عنوان سکان دار شهر نمایشگاهی آفتاب گزارشی از عملکرد وی منتشر می کند:

۱- تدوین استراتژی فرانمایشگاهی برای ایجاد مثلث اقتصادی جنوب تهران و راه‌اندازی اولین ناحیه تجاری کشور
‏۲- تغییر اساسنامه شرکت نمایشگاهی، چرا که شرکت بر اساس اساسنامه قبلی صرفا بهره‌بردار بود و اجازه توسعه نمایشگاه را نداشت(این فرایند با توجه پروسه‌های اداری طولانی بیش از ده ماه به طول انجامید و نهایتاً با تصویب شورای شهر به فرمانداری رفت و اکنون امکان استفاده دارد.
‏۳- پیشنهاد تغییر نام شرکت از شرکت بهره‌برداری نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب به شرکت نمایشگاه بین‌المللی تهران که در نهایت در صحن شورای اسلامی شهر به «شرکت نمایشگاههای بین‌المللی آفتاب تهران» تغییر یافت.
‏۴- تغییر ساختار سازمانی شرکت متناسب با فعالیتهای نمایشگاهی نه ساختار متناسب با مناطق ۲۲ گانه شهرداری! که قبلاً تنظیم شده بود
۵- آغاز فرایند اخذ ایزوهای مختلف و مرتبط با فعالیت‌های نمایشگاهی که در حال انجام است
۶- تزریق و بکارگیری نیروها و مدیران خوش فکر، تازه نفس، علاقمند و فعال
‏۷- اصلاح بودجه شرکت (بودجه ۳۶ میلیارد تومانی در ابتدای کار که در متمم بودجه به ۳۳۶ میلیارد نقد افزایش یافت و در بودجه سال بعد( ۱۴۰۲) به رقمی حدود ۲۳۰۰ میلیارد تومان (نقد و غیرنقد) افزایش یافت.
‏۸- تفاهم برای برگزاری ۴۰ نمایشگاه در سال ۱۴۰۱ که با وجود کارشکنی‌های مختلفی که در صنعت نمایشگاهی صورت گرفت در نهایت موفق به اجرای ۳۰ عنوان تا پایان سال خواهیم شد.
۹- انتقال نمایشگاه هایی چون کاشی سرامیک، سنگ، رویداد جامع شهری و…که سال ها در نمایشگاه بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار شده بود به شهر آفتاب
‏۱۰- عقد تفاهم نامه برای انجام ۶۰ موضوع نمایشگاهی تازه در سال ۱۴۰۲
۱۱- افزایش ۲۰۰۰برابری ترند خبری شهر آفتاب نسبت به ۵ سال پیش
‏۱۲- رفع عیوب مختلف ایجاد شده ناشی از خواب چندساله گذشته نمایشگاه و عدم رسیدگی های فنی، عمرانی، فضای سبز و …(برخی بخش های نمایشگاه پس از دوره افتتاح۹۵، برای اولین بار دوباره زیر بار رفته و استفاده شدند.)
۱۳- آغاز عملیات ساخت ۴۸ هزار مترمربع فضای نمایشگاهی جدید علاوه بر فضاهای فعلی
‏۱۴- ساختمان تجارت جهانی ۱ که مشارکتی توسط بخش خصوصی ساخته شده بود(۸۱ هزار متر فضا)،بدلیل عدم انجام تعهدات شهرداری(صدور پروانه، انشعابات و…) هشت سال بلاتکلیف بود و روی ۸۳ درصد پیشرفت متوقف مانده بود که با پیگیریهای انجام شده و رفع مشکلات مربوطه، ابتدای سال بعد زیربار خواهد رفت
‏۱۵- ایجاد تعامل سازنده با انجمن‌ها، اتحادیه‌ها،اصناف و مجموعه‌های مختلف مرتبط با برگزاری نمایشگاه‌ها بطوری که تقریبا هیچ مجموعه مرتبطی وجود ندارد که حداقل یکبار جلساتی برای جلب نظر و همکاری برای رونق امور نمایشگاه با ایشان گذاشته نشده باشد
۱۶- ایجاد دسترسی از اتوبان به نمایشگاه
‏۱۷- عقد تفاهم نامه و توافقات همکاری با مدیران سایتهای نمایشگاهی ارمنستان، تاجیکستان، روسیه، نجف، سلیمانیه و…و دعوت بیش از ۳۰ سفیر و هیئت تجاری از کشورهای مختلف در زمان برگزاری نمایشگاه‌های انجام شده
۱۸- آغاز فرایند پیاده سازی استانداردهای مختلف و تعریف بیش از ۱۲۰ پروژه در آفتاب
‏۱۹- آغاز فرایند تبدیل نمودن گرید شرکت از C به A+ در شهرداری تهران با توجه به تغییرات انجام شده.
۲۰- جلسات تخصصی با غرفه‌داران و پیگیری رونق کسب و کار آنها در مجموعه‌های مختلف شهرداری، دولت و سایر مراجع

‏۲۱- عقد قرارداد با وزارت نفت برای برگزاری نمایشگاه نفت، گاز و پتروشیمی ۱۴۰۲ برای اولین بار در نمایشگاه آفتاب تهران
۲۲- پیگیری برای اقناع مدیران موثر مرتبط با برگزاری نمایشگاه کتاب جهت انتقال ‎#نمایشگاه_کتاب به نمایشگاه آفتاب که امیدوارم این مهم برای سال ۱۴۰۲ محقق شود.
‏۲۳- ثبت رکورد بیشترین بازدید کننده از شهر آفتاب در برگزاری نمایشگاه ‎موتورسیکلت در نمایشگاه بین‌المللی آفتاب تهران

میلاد  محمدی
میلاد محمدی
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها