تخم مرغ | قیمت تخم مرغ | صادرات تخم مرغ

لطفا دولت تخم مرغ را گران کند!

لطفا دولت تخم مرغ را گران کند!

رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآورد‌ها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن برسد.

 قیمت تخم مرغ تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. یکی از این عوامل، تقاضای بازار است. در صورتی که تقاضا برای تخم مرغ بیشتر شود، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. عوامل دیگری مانند تعداد مرغداری‌ها، هزینه تولید، شرایط آب و هوایی و همچنین تغذیه مرغ‌ها نیز بر قیمت تخم مرغ تأثیرگذار هستند.

حمیدرضا کاشانی رئیس اتحادیه مرغداران میهن گفت: بنابر آمار سال گذشته مجموع تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۳۳۰ هزارتن رسید و برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال به بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزارتن برسد.

او قیمت هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۴۶ تا ۴۷ هزارتومان اعلام کرد و افزود: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید، نرخ منطقی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶۰ هزارتومان است.

کاشانی ادامه داد: بنابر سیاست دولت، قیمت تخم مرغ تا پایان ماه رمضان تغییری ندارد، اما انتظار می‌رود که هرچه سریع تر اصلاح قیمت صورت بگیرد تا زیان مرغداران ادامه نیابد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ افزود: هم اکنون در تلاش برای صادرات تخم مرغ به روسیه هستیم و همواره پیش‌بینی می‌شود که ظرف روزهای آتی اولین محموله تخم مرغ ایران وارد روسیه شود.

او گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری، امکان صادرات ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزارتن مرغ به بازارهای هدف وجود دارد.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها