قیمت مرغ | قیمت امروز مرغ | مرغ منجمد

کمبودی در عرضه مرغ نیست / قیمت هر کیلو مرغ زنده چند؟

کمبودی در عرضه مرغ نیست / قیمت هر کیلو مرغ زنده چند؟

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: با توجه به افزایش حجم جوجه ریزی و تولید مرغ گرم، نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم.

قیمت مرغ تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می گیرد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت مرغ، عرضه و تقاضاست. هر چقدر که تقاضا برای مرغ بیشتر باشد، ارزش این محصول نیز بالاتر خواهد رفت و برعکس. همچنین، عواملی مانند شرایط آب و هوایی، کاهش تولید، بیماری ها و مشکلات صنعتی نیز بر تامین مرغ و تاثیر می گذارند. همچنین افزایش هزینه های مربوط به نگهداری، خوراک، پرورش و حمل و نقل نیز می تواند باعث افزایش قیمت مرغ شود. در نهایت، عواملی مانند رشد جمعیت و افزایش دسترسی به محصولات دامی نیز می توانند به افزایش تقاضا و تاثیرگذار بر قیمت مرغ  منجر شوند.

مهدی یوسف خانی گفت: با توجه به روند افزایش جوجه ریزی در ماه‌های اخیر، مرغ به میزان کافی در بازار وجود دارد که در نهایت ازدیاد عرضه منجر به تعادل قیمت در بازار شده است.

او با بیان اینکه نیازی به عرضه مرغ منجمد نداریم، افزود: با وجود افزایش حجم جوجه ریزی و تولید، کمبودی در عرضه مرغ گرم نداریم.

یوسف خانی ادامه داد: بنابر آمار در ماه گذشته بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت و برآوردها بر آن است که در بهمن و اسفند هم به این رقم برسد که بر این اساس تولید مرغ گرم از ۳۰۰ هزار تن فراتر می‌رود.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده را ۶۰ هزار تومان و مرغ گرم را ۷۸ تا ۸۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: فروش با نرخ‌های بالاتر منطقی نیست.

او از توزیع روزانه ۱۵۰۰ تن مرغ در تهران خبر داد و گفت: با توجه به آنکه میزان تقاضای بازار کمتر از این رقم است، از این رو جلوی التهابات قیمت گرفته شده است.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار