خرید خودرو کارکرده با کمتر از ۳ بازدید

خرید خودرو کارکرده با کمتر از ۳ بازدید

اگر قصد خرید خودرو کارکرده سالم دارید، با چالش‌های متنوعی روبرو خواهید شد که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم. البته برای هر چالش هم راه‌حلی داریم که توسط همراه مکانیک (بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ایران) ارائه می‌شود.

در بازار خودروی ایران عبارت «خودروی کارکرده سالم» به گستره متنوعی از خودروها اطلاق می‌شود و حتی ممکن است خودروهای دارای مشکلات اساسی هم در تعریف این عبارت قرار بگیرند؛ چون تعریف مشخص و قانون مدونی برای این خودروها وجود ندارد. از طرف دیگر برخی از مالکان خودروهای مشکل‌دار هم تلاش می‌کنند تا خودروی خود را سالم و سرپا نشان بدهند. یا حتی در بعضی از موارد شاید خود مالک هم از ایرادات فنی خودرو مطلع نباشد.

 

به همین دلیل است که وقتی شما عبارت خودروی کارکرده سالم را در گوگل جستجو می‌کنید یا به یک دلال می‌گویید که به‌دنبال چنین خودرویی هستید، ممکن است با خودروهایی مواجه شوید که ظاهر سالمی دارند؛ ولی بعد از چندبار سوار شدن، روی دیگر خود را نشان می‌دهند و شما را اسیر تعمیرگاه و خرج و مخارج آن می‌کنند. متأسفانه پیدا کردن خودروی سالم واقعی از میان این خودروها به چندین بازدید و صرف هزینه زیاد نیاز دارد.

اگر قصد خرید خودرو کارکرده سالم دارید، با چالش‌های متنوعی روبرو خواهید شد که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم. البته برای هر چالش هم راه‌حلی داریم که توسط همراه مکانیک (بزرگ‌ترین نمایشگاه خودروهای کارشناسی شده ایران) ارائه می‌شود.

هزینه رفت‌وآمد برای بازدید خودروی کارکرده؛ چالشی که کمتر به آن پرداخته می‌شود

شاید در نگاه اول این‌طور به نظر برسد که بازدید از خودرو کارکرده هزینه چندانی ندارد و اگر قرار باشد برای اولین‌بار خودرو بخرید، ذوق ناشی از آن این هزینه‌ها را کم‌رنگ می‌کند. درحالی‌که بر اساس آمار سرویس کارشناسی خودرو همراه مکانیک، پیدا کردن خودروی کارکرده‌ای که عیب و ایراد اساسی نداشته باشد به حداقل بازدید نیاز دارد.

اگر در شهر شلوغی مثل تهران زندگی می‌کنید، کمترین هزینه شما شامل کرایه تاکسی‌های اینترنتی، اتوبوس، مترو و... می‌شود. البته به هزینه‌های مالی باید هزینه‌های زمانی و روانی را هم اضافه کرد؛ چون اگر از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنید، شلوغی آن‌ها شما را کلافه می‌کند و اگر سراغ روش‌های دیگر بروید یا خودرو زیر پایتان باشد، زمان زیادی را در ترافیک تلف خواهید کرد. به همه این‌ها افتادن از کار و زندگی و نیاز به گرفتن مرخصی و... را هم اضافه کنید.

این درحالی است که در آگهی‌های نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک گزارش کامل کارشناسی، عکس‌های خودرو، وضعیت بیمه، کارکرد و... درج می‌شود و چک کردن صفحه آگهی‌ها مثل یک بازدید اولیه است. اگر از خودرو خوشتان بیاید، با کارشناس همراه مکانیک برای بازدید نهایی هماهنگ می‌کنید و ازآنجایی‌که فرایند آگهی و فروش خودرو برعهده کارشناس گذاشته شده، بعید است با بدقولی و تأخیر مواجه شوید.

هزینه کارشناسی؛ یکی دیگر از هزینه‌های پنهان خرید خودرو کارکرده

اگر بخواهید خودروی کارکرده را با ریسک کمتر و اصولی بخرید، باید از خدمات کارشناسی خودرو هم استفاده کنید که می‌تواند هزینه زیادی روی دست شما بگذارد. این خدمات تنها در همراه مکانیک به‌صورت پیش‌فرض انجام می‌شود. در سایر روش‌های خرید خودروی کارکرده، باید هزینه کارشناسی خودرو را برای هر بار بازدید پرداخت کنید و امکان دارد که مالک با کارشناسی خودروی خود موافقت نکند یا اصلاً گزارش کارشناسی شما را قبول نداشته باشد.

علاوه‌بر این هزینه کارشناسی خودرو به نوع خودرو و محل بازدید هم بستگی دارد و بعضی از سرویس‌های کارشناسی خودرو شهرستان‌ها را پوشش نمی‌دهند. به همین دلیل خرید خودروهای به‌ظاهر خوش‌قیمت در مناطق دورافتاده و شهرستان‌ها به معنی هزینه زیاد کارشناسی و ریسک بالای خرید خودروی معیوب است. تمامی خودروهای کارکرده نمایشگاه همراه مکانیک به‌صورت کارشناسی شده ارائه می‌شوند و به دلایل زیر، از سرحال‌ترین خودروهای موجود در بازار هستند:

  • عدم پذیرش خودروهایی با عمر بالاتر از 10 سال

  • عدم پذیرش خودروهایی که ایراد فنی و بدنه اساسی دارند

  • کارشناسی دقیق و اصولی و با استفاده از تجهیزات روز

همراه-مکانیک

هزینه عدم انطباق وضعیت خودرو با ادعای مالک؛ بزرگ‌ترین چالش

مهم‌ترین چالش خرید خودروی کارکرده خرید خودرویی است که وضعیت فنی و بدنه آن با ادعای مالک مطابقت ندارد. خرید چنین خودرویی از 2 جهت به شما ضرر مالی می‌زند: اولی خرید خودرو با قیمتی بالاتر از بازار و ارزش واقعی آن است و دومی هزینه‌های مربوط به رفع عیب و ایراداتی است که هنگام خرید متوجه آن‌ها نشده‌اید. گاهی‌اوقات این عیب و ایرادها ایمنی و نحوه حرکت خودرو را به خطر می‌اندازند و رفع آن‌ها علاوه بر هزینه تعمیرگاه، هزینه‌های جانبی نداشتن خودرو مثل کرایه تاکسی و ... را هم در بر دارد.

جدای از این در بسیاری از روش‌های خرید خودرو کارکرده شما با دلالی طرف می‌شوید که برای سود شخصی خود ارزش خودرو را بالاتر از حد واقعی آن نشان می‌دهد و مشکلات فنی و حقوقی آن را از شما پنهان می‌کند. در همراه مکانیک شما با خریدار واقعی طرف می‌شوید و کارشناسان این پلتفرم بر فرایند تنظیم قرارداد و تمامی مراحل خریدوفروش خودرو نظارت می‌کنند تا مشکلی از نظر حقوقی برای خریدار و فروشنده پیش نیاید.

جدای از همه اینها، برای کارشناسی خودرو هم به شما ضمانت روزه داده می‌شود تا خیالتان از انطباق وضعیت خودرو با گزارش کارشناسی آگهی آن راحت شود.

خرید اقساطی خودرو کارکرده و کارشناسی شده؛ فقط در همراه مکانیک

همان‌طور که گفتیم تمامی خودروهای کارکرده موجود در نمایشگاه همراه مکانیک پیش‌از آگهی کردن کارشناسی می‌شوند و برخلاف پلتفرم‌های دیگر، نیازی به ثبت درخواست یا صرف هزینه اضافی برای کارشناسی آن‌ها ندارید. همچنین می‌توانید این خودروها را به‌صورت اقساطی هم بخرید که در کمتر روش دیگری تمامی این قابلیت‌ها به‌صورت یکجا وجود دارد.

برای خرید اقساطی خودرو کارکرده از همراه مکانیک، باید نیمی از مبلغ آن را به‌عنوان پیش‌پرداخت واریز کنید و مابقی را می‌توانید در اقساط ۶ تا ۳۶ ماهه بپردازید. همچنین امکان دریافت تسهیلات خرید خودروی کارکرده تا سقف ۲ میلیارد تومان وجود دارد و برای خرید برخی از خودروها تا یک قیمت مشخص، نیازی به معرفی ضامن ندارید.

اگر قصد خرید خودرو دارید، توصیه می‌کنیم حتما به نمایشگاه آنلاین همراه مکانیک سر بزنید.

برای مشاهده خودروهای کارکرده و کارشناسی شده همراه مکانیک و اطلاع از شرایط خرید نقد و اقساط آن‌ها، به این آدرس مراجعه کنید.

منبع: شهر خبر

رپورتاژ
برچسب‌های خبر
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار