واردات گوشت | گوشت | بازار گوشت

افزایش چشمگیر واردات گوشت قرمز به کشور + جزییات

افزایش چشمگیر واردات گوشت قرمز به کشور + جزییات

بر اساس آمار های گمرک از ابتدای سال تا کنون حدود ۵۰۰ میلیون دلار گوشت قرمز وارد کشور شده که این رقم رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل داشته است.

قیمت گوشت به عنوان یکی از مهمترین مواد غذایی در بازار، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. این عوامل شامل عوامل داخلی و خارجی هستند. عوامل داخلی شامل تقاضا و عرضه در بازار داخلی، هزینه‌های تولید و نگهداری دام، هزینه‌های حمل و نقل و هزینه‌های بسته‌بندی محصولات گوشتی هستند. عوامل خارجی شامل تقاضا و عرضه در بازار جهانی، تغییرات ارزش ارز، تغییرات قوانین و مقررات صادرات و واردات، شرایط آب و هوایی و بیماری‌های دامی در سطح جهانی هستند. بنابراین، قیمت گوشت تحت تاثیر مستقیم این عوامل قرار می‌گیرد و تغییرات در هر یک از این عوامل می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر قیمت گوشت داشته باشد.

بررسی آمارهای گمرک ایران نشان میدهد در ده ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۳۳ هزار تن گوشت مرغ به ارزش ۷۵ میلیون دلار از طریق گمرکات مختلف ترخیص شده است. این درحالی است که سال گذشته ۵۶ هزار تن به ارزش ۹۹ میلیون دلار وارد کشور شده بود. بر این اساس واردات گوشت مرغ به لحاظ وزنی حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است.

از سوی دیگر تا کنون حدود۲۵ هزار تن گوشت قرمز سبک به ارزش۱۹۵ میلیون دلار وارد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد قابل توجهی داشته است.

لازم به ذکر است تا پایان دی ماه گوشت قرمز سرد سنگین نیز به میزان ۶۷ هزار تن و با ارزش۳۰۰ میلیون دلار از گمرکات ترخیص شده است.

منبع: بازار
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار