اتاق بازرگانی ایران | صادرات غیرنفتی | کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی

ذره بین اتاق ایران بر روی صادرات / برنامه جدید کمیسیون توسعه برای تسهیل صادرات

ذره بین اتاق ایران بر روی صادرات / برنامه جدید کمیسیون توسعه برای تسهیل صادرات

در جلسه ماهانه کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران، تصمیم به تشکیل ۵ کمیته تخصصی برای بررسی چالش‌ها و مشکلات صادرات گرفته شد. این کمیته‌ها از جمله "بازاریابی و برندینگ" و "رفع موانع صادرات استانهای مرزی" هستند.

در جلسه ماهانه کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران، محمد لاهوتی با حضور اکثریت اعضا، به تصمیم تشکیل کمیته‌های تخصصی برای شناسایی مشکلات صادرات در سراسر کشور و بررسی موشکافانه تر موضوعات و چالش های پیش روی صادرات، گفت: با رای اکثریت اعضا، مقرر گردید تا ۵ کمیته تخصصی ذیل کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران شکل گیرد که شامل کمیته های «بازاریابی، نمایشگاهی، برندینگ و بسته بندی»، « مقررات و تعهدات ارزی»، « رفع موانع صادرات استانهای مرزی»، « تسهیل صادرات و زیرساخت» و « بازرگانی» است.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران افزود: اعضای کمیسیون به تناسب حرفه و تخصص خود، در این کمیته ها عضو خواهند شد و مسائل را به صورت تخصصی و دقیق بررسی و پیشنهادات لازم را جهت پیگیری از سوی کمیسیون ارایه خواهند داد.

به گفته لاهوتی، مسائلی همچون آموزش و ترویج صادرات، رفع موانع پیش روی صادرکنندگان و شبکه سازی و ارتباط با استانها از جمله برخی اهدافی است که در قالب کمیته های مختلف پیگیری خواهد شد، ضمن اینکه تلاش شده تا کمیته های متناظر با کمیسیون های تخصصی اتاق نیز، در کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی شکل نگیرند.

وی اظهار داشت: مسائل مرتبط با صادرات غیرنفتی در تمامی کمیسیون های تخصصی اتاق بازرگانی ایران، صرفا از طریق کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی پیگیری خواهد شد و در همین راستا هم، هیچ کمیته تخصصی متناظر با سایر کمیسیون های اتاق هم در کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق تشکیل نمی شود.

لاهوتی ادامه داد: تلاش برای رفع موانع استانهای مرزی با توجه به اهمیت صادرات غیرنفتی با کشورهای همسایه در دستور کار کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی قرار گرفته و با توجه به اینکه صدور بخشنامه های خلق الساعه در برخی موارد، برای صادرکنندگان چالش برانگیز شده است، کمیته رفع موانع صادرات استانهای مرزی می تواند تسهیل گر صادرات به ۱۵ کشور همسایه در شمال، جنوب، شرق و غرب کشور باشد.

وی افزود: همچنین با برنامه ریزی دقیق می توان از مسئولان مرتبط در کمیته های تخصصی و کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی دعوت به عمل آید.

در این جلسه، اعضا نظرات خود را برای تشکیل کمیته های تخصصی اعلام نموده و با جمع بندی و رای گیری صورت گرفته، کمیته های مذکور به عنوان کمیته های تخصصی ذیل کمیسیون توسعه صادرات شکل گرفتند.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر