گوشت بوقلمون | قیمت گوشت | میادین میوه و تره بار | قیمت گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون برخلاف مرغ گران شد / قیمت جدید گوشت بوقلمون

گوشت بوقلمون برخلاف مرغ گران شد / قیمت جدید گوشت بوقلمون

در این گزارش قیمت روز گوشت بوقلمون را بررسی می کنید.

گوشت بوقلمون، منبع خوبی از پروتئین، ویتامین B، آهن، و روی است. همچنین دارای مقدار کمی چربی است و می‌تواند جزء یک رژیم غذایی متوازن باشد.بوقلمون همچنین دارای اسیدهای چرب امگا-۳ و امگا-۶ است که برای سلامتی قلب مفیدند. همچنین حاوی سلنیوم، کوپر، فسفر، و منیزیم می‌باشد که برای حفظ سلامت استخوان‌ها و عملکرد عضلات مهم هستند.

در ماه‌های گذشته، قیمت گوشت مرغ روند کاهشی داشته و در حال حاضر هم با وجود جوجه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، بازار مرغ آرام است و هیچ کمبودی در بازار نیست و به تبع آن قیمت‌ها ثابت مانده است. اما رصد بازار نشان می‌دهد گوشت بوقلمون افزایش قیمت داشته است. در تیرماه امسال، طبق نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار، هرکیلوگرم نیم شقه ران، ران با ساق، ران، کعب ران، استخوان پشت و دمبالچه (فله) ۱۰۸ هزار و ۲۰۰ تومان بود که در حال حاضر با ۳۰ هزار تومان افزایش به ۱۳۸ هزار تومان رسیده است. قیمت هرکیلوگرم نیم شقه سینه، سینه با بال، با گردن، با پوست و استخوان(فله) هم از ۱۰۶ هزار و ۴۰۰ تومان به ۱۳۶ هزار تومان رسیده است.

با این حال، قیمت گوشت بوقلمون در قصابی‌های سطح شهر نسبت به میادین میوه و تره‌بار بالاتر است. در حال حاضر، هر کیلو سینه بدون استخوان بوقلمون در میادین میوه و تره‌بار ۲۲۹ هزار تومان است در حالی که در قصابی‌ها ۲۹۰ هزار تومان است. هر کیلو ران بوقلمون بی پوست و استخوان در میادین ۲۵۱ هزار تومان است اما در قصابی‌ها ۲۸۰ هزار تومان است. همچنین، طبق نرخنامه سازمان میادین قیمت هر کیلو فیله بوقلمون ۲۴۱ هزار تومان است که در قصابی‌ها با ۵۰ هزار تومان افزایش ۲۹۰ هزار تومان است.

867049

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر