قیمت سکه | بازار طلا و سکه

بازار سکه به ثبات نسبی رسید / دلیل این آرامش چه میتواند باشد ؟

بازار سکه به ثبات نسبی رسید / دلیل این آرامش چه میتواند باشد ؟

در این گزارش به پیش‌بینی جدید و مهم از قیمت سکه در بازار پرداختیم.

قیمت سکه، طلا و دلار همواره به عنوان سه‌گانه‌ای از روندهای اقتصادی مورد توجه همه‌گیر قرار می‌گیرند. بسیاری از عوامل می‌توانند بر این سه پارامتر تأثیرگذار باشند. در صورتی که عرضه سکه و طلا کاهش یابد، قیمت آن‌ها به دلیل کمبود افزایش می‌یابد. ضمناً، اگر اقبال مردم به سکه و طلا افزایش یابد، نیز قیمت آن‌ها دوام می‌آورد. همچنین، تحولات سیاسی و اقتصادی جهانی نیز به‌عنوان عوامل تاثیرگذار در قیمت دلار مطرح هستند. در صورتی که میزان تورم و نرخ بهره کاهش یابد، قیمت دلار افزایش نخواهد یافت. همچنین، نرخ تغییرات ارزش دلار نیز می‌تواند برقراری بازارهای عمده دنیا و تولید صنعتی کشورهای مختلف را تحت تأثیر قرار دهد. در کل، الزامات اقتصادی و معاملاتی بین‌المللی، ظرفیت‌های تولیدی کشورها، عرضه و تقاضا و تحولات سیاسی اجتماعی از جمله عوامل تاثیرگذار بر قیمت سکه، طلا و دلار هستند.

قیمت سکه امامی در روزهای اخیر نزدیک مرز ۲۹ میلیون تومان معامله شد. فعالان بازار دلایل مختلفی را برای این آرامش نسبی مطرح می کنند.

نگاهی به روند حرکتی قیمت سکه امامی در دو روز گذشته نشان می دهد که این فلز گران بهای داخلی در مرز ۲۹ میلیون تومان به ثبات نسبی رسیده است.

فعالان بازار دلایل مختلفی را برای این آرامش نسبی مطرح می کنند. به عقیده برخی از معامله گران کاهش سیگنال های منفی در رابطه با جنگ حماس و اسرائیل و افزایش گمانه زنی ها مثبت در خصوص احتمال آتش بس در نوار غزه روی بازار اثر گذار بوده است.

از سوی دیگر بازار طلای جهانی دومینوی ریزش را تجربه می کند. قیمت اونس طلا که در روزهای گذشته در محدوده ۱۹۸۰ دلار معامله شده بود روز چهارشنبه تا ۱۹۵۱ دلار پایین آمد و همین امر کفه ترازوی کاهشی ها در بازار سکه را سنگین تر کرد.

از طرفی هم دلار در بازار تهران، در محدوده ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان تا ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان به تعادل رسیده و به بازار سکه سیگنال صعود ارسال نکرده و در همین شرایط، قیمت طلا بر روی قیمت سکه سایه انداخته است.

فعالان اقتصادی می گویند در صورتی که قیمت اونس طلا مرز ۱۹۵۰ دلار را از دست دهد، احتمال ریزش تا ۱۹۳۰ دلار وجود دارد. به عقیده این دسته در صورتی که دلار مسیر رشد را دنبال نکند و طلا بر طبل ریزش بکوبد، سکه امامی هم جانی برای صعود نخواهد داشت.

در شرایط کنونی تکنیکال‌کارها می گویند که سکه امامی در بازار امروز چهارشنبه ۱۷ آبان ، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰هزار تومان و پس از آن مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

 

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر