فرهنگیان | دانشگاه فرهنگیان | رتبه بندی معلمان | پذیرش دانشجو معلم

۳ هزار سهمیه استخدام فرهنگیان به این استان رسید

۳ هزار سهمیه استخدام فرهنگیان به این استان رسید

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال بیش از ۳ هزار نفر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده که معادل میزان استخدامی آزمون فراگیر کل دستگاهای اجرایی کشور در سال گذشته است.

جذب معلمان جدید برای هر سیستم آموزشی بسیار مهم است. معلمان جدید می‌توانند با تجربیات و دانش خود به بهبود کیفیت آموزش و پرورش کمک کنند. همچنین، جذب معلمان جدید می‌تواند به افزایش تعداد معلمان و بهبود نسبی نسبت به نیروی انسانی موجود در سیستم آموزشی کمک کند. از طرفی، جذب معلمان جدید می‌تواند به ایجاد رقابت سالم بین معلمان و بهبود کیفیت آموزش و پرورش منجر شود. به طور کلی، جذب معلمان جدید برای بهبود کیفیت آموزش و پرورش و توسعه سیستم آموزشی بسیار حائز اهمیت است.

وزیر آموزش و پرورش در ارتباط تصویری زنده با دانش آموزان اعتکاف علمی پایگاه ام ابیها شهرستان چابهار دیدار و پاسخگوی سوالات دانش آموزان بود.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضامراد صحرایی ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در پاسخ به سوالات دانش آموزان مبنی بر افزایش سهمیه استخدامی ماده ۲۸, سهمیه کنکور دردانشگاه فرهنگیان، استخدامی معلمین تخصصی بومی و ماندگار گفت: فضا و نیروی انسانی ماندگار از محورهای اصلی در این استان است که در مجموعه وزارتخانه به آنها بیشتر توجه کرده که در همین راستا برای بحث نیروی انسانی پایدار و ماندگار، پذیرش دانشجو معلم از بوم برای بوم برای دانشگاه فرهنگیان بوده که اجرایی شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۳ هزار نفر سهمیه در آزمون استخدامی آموزش و پرورش به استان سیستان و بلوچستان اختصاص داده شده است که معادل میزان استخدامی آزمون فراگیر کل دستگاهای اجرایی کشور در سال گذشته است.

وی با اشاره به وجود استعدادهای فراوان در این استان گفت: دانش آموزان استان سیستان و بلوچستان به شایستگی می‌توانند در میدان‌های علمی، کنکور و امتحانات نهایی حرفی برای گفتن داشته باشند و تمام کاستی‌های این استان به زودی با دستان دانش آموزان رفع خواهد شد.

وی در پایان گفت: در مدرسه سازی سهم استان متفاوت با کل کشور است و تعداد مدارس ساخته شده در این استان قابل مقایسه با هیچ استانی نیست.

لازم به ذکر است در پایان گفتگوی زنده، ضرغام پرنیان مشاور وزیر و دبیر قرارگاه عدالت تربیتی کشور که بعنوان نماینده ویژه وزیر در جنوب استان حضور دارند، گزارشی از روند اجرای طرح شهید عجمیان در هفت شهرستان جنوبی استان به وزیر آموزش و پرورش ارئه کرد.

 

منبع: ایلنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

  • بازنشسته

    باسلام خدمت مجریان آموزش وپرورش معلمان خرید خدمات استان یزد که خدایی و وجدانی کار میکنند منتظر امنیت شغلی هستند

اخبار
پیشنهاد سردبیر