سهام | باشگاه استقلال | باشگاه پرسپولیس | واگذاری سهام

استقلالی ها به دنبال مالکی پر پول / پرسپولیسی ها راضی از مالکیت بانک ملت

استقلالی ها به دنبال مالکی پر پول / پرسپولیسی ها راضی از مالکیت بانک ملت

هواداران استقلال با فعالیت گسترده در فضای مجازی، خواستار واگذاری این باشگاه به شرکت یا ارگانی در سطح بانک ملت هستند.

واگذاری سهام سرخابی ها به نهاد های دیگری جز وزارت ورزش پس از سال ها ظاهرا وارد فاز عملیاتی شده است. این واگذاری ها هر چند مورد قبول هوادران دو تیم نیست و نگرانی هایی را برای آن ها در پی داشته است. آن ها به دنبال مالکانی پر پول می گردند.

بالاخره و پس از سال‌ها، به نظر می‌رسد که کلاف سردرگم واگذاری دو باشگاه مطرح پایتخت به نهادهایی به جز وزارت ورزش و پایان داستان پرمشغله و پرحاشیه مالکیت مشترک، نزدیک است که البته این موضوع نیز به واسطه اجرای قوانین و ضوابط کنفدراسیون فوتبال آسیا بوده، چرا که در غیر این صورت سرخابی‌ها حق شرکت در فصل بعد مسابقات باشگاهی قاره را نداشتند.

طی ماه‌های اخیر، سناریوهای مختلفی برای واگذاری استقلال و پرسپولیس مطرح شده بود. از صندوق بازنشستگی کشوری، سازمان تأمین اجتماعی و صندوق بیمه روستاییان و عشایر گرفته تا هلدینگ خلیج فارس که نام این شرکت‌ها همگی پیرامون در اختیار گرفتن مالکیت استقلال و پرسپولیس مطرح شده بود که هیچکدام از آنها نیز به سرانجام نرسیدند.

در نهایت و در روزهای گذشته تصمیم بر آن شد که سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بانک‌ها واگذار شود. در این میان از بانک ملت به عنوان خریدار پرسپولیس و همچنین بانک تجارت به عنوان ارگانی که قرار است مالکیت استقلال را بر عهده بگیرد، نام برده شد. با این حال و همان‌طور که از قبل نیز پیش‌بینی می‌شد، واکنش‌های کاملاً متفاوتی در فضای هواداری بین دو تیم شکل گرفت که منجر به اعتراض آبی‌ها نسبت به این تصمیم‌گیری شده است.

با به میان آمدن بحث واگذاری سرخابی‌ها به این دو بانک، طبیعی بود که نخستین موضوع مورد بحث در این باره، مربوط به میزان درآمد و رتبه‌بندی بانک‌های ملت و تجارت در سال‌های اخیر باشد. جایی که نمودارهای منتشر شده از سوی رسانه‌های اقتصادی نشان می‌دهد که خریدار پرسپولیس به عنوان سودده‌ترین بانک کشور، فاصله زیادی با بانک تجارت دارد که همین موضوع سبب شد تا هواداران استقلال نسبت به این نوع از واگذاری معترض باشند.

در این بین هواداران باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر موضعی نسبت به خبر علاقه‌مندی بانک ملت به خرید سهام باشگاه محبوبشان نداشته و از این موضوع استقبال کرده‌اند. کمااینکه واگذاری این باشگاه به شرکتی با سرمایه بانک ملت هم اتفاق قابل قبولی برای آنها به نظر می‌رسد، اگرچه با انتشار اعتراض‌های اولیه، برخی واکنش‌ها از درون این نهاد مالی منتشر شده که بی‌میلی آنها را نسبت به کلیت این واگذاری نشان می‌دهد.

با این حال به نظر می‌رسد که روند واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به بانک‌های تجارت و ملت نهایی شده و در ابتدا عاملیت پرسپولیس و سپس استقلال به این دو بانک سپرده شده تا ببینیم به مرور زمان آنها از این دو برند بزرگ باشگاهی ایران چه چیز تازه‌ای بسازند.

همان‌طور که قبلا هم گفته شده شاید اعتماد به اشخاص برای این واگذاری روش بهتری بود اما این اعتماد از سوی تصمیم‌گیران نسبت به اشخاص وجود ندارد.

 

منبع: ورزش سه
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  بانکهای پر پول آقای زرنگ استقلال وپارس پلیس مالکشان مردم است نه شخص خصوصی خودی ثروتمند که قرار گذاشتین این دو باشگاه لنگی و ورشکسته را با قورت دادن پول مردم زنده نگه دارید پس چرا خوشحال نباشند از خوردن حق ملت

 • ا.م

  ۲تامشکل هست اول کیسه ای که بااینهمه بدهی وهوادارخیلی کمتر سرنخواستن ش دعواس وحتی چندعضوهلدینگ خلیج فارس هم‌ مخالف بودندواین جماعتی که الان مثل همیشه دنبال هوچی‌گری وتوهم توطئه دشمن فرضی ودست پیش گرفتن هستندکه حسادتشون مانع واگذاری شده
  دوم سیاسیون لابیگربالادستی حامی سوگلی مثل آقامحمدی ودوستانش هستندکه میخواند تیمی که ازهیچ جهت شرایط مساوی باپرسپولیس نداره رابه گزینه ی بهتری تحمیل کنندوهیچ ارگانی کورنیست که دنبال متضررشدن باشه وفقط هوادارمتمول شون اگه راست گفته باشه ودنبال دیده شدن نباشه شایدچنین ریسکی بکنه
  ودرآخرمطمئن باشیدتازمانیکه باتصمیم قاطع واگذاری انجام نشه این باشگاه بازدوبندوهوچیگری نمیگذاره واگذاری انجام بشه وفکرمیکنندسودده بودن بیشتراست به نفع پرسپولیس هست درصورتیکه چنین چیزی نیست وهواداران پرسپولیس حتی موقع واگذاری پرسپولیس به صندوق تأمین اجتماعی وکیسه به هلدینگ اعتراض ولابی نکردندومخالفت هیئت مدیره دوتا ارگان مانع شد

سایر رسانه ها
  اخبار
  سایر رسانه ها
  پیشنهاد سردبیر