خودروسازی | طراحی خودرو | تولید خودرو | قیمت خودرو

جهش ۲۰ درصدی فروش این خودروساز / خودروهای برقی رکوردار فروش در جهان

جهش  ۲۰ درصدی فروش این خودروساز / خودروهای برقی رکوردار فروش در جهان

تولیدکننده خودروهای برقی چینی بی‌وای‌دی جهش ۲۰ درصدی در فروش سالانه را هدف قرار داده است.

خودروهای برقی چینی این روزها طرفدارن خودرویی بسیاری را به خود جذب کرده است. در همین راستا تولیدکننده خودروهای برقی چینی بی‌وای‌دی نیز از فروش این خودروها پول خوبی به جیب زده است.

افراد آگاه از موضوع اظهار کردند که سازنده خودروهای برقی چینی بی‌وای‌دی، هدف فروش ۳.۶ میلیون دستگاهی را برای سال ۲۰۲۴ تعیین کرده است که جهشی ۲۰ درصدی نسبت به فروش رکوردشکنی خود در سال گذشته است.

منابع اعلام کردند که وانگ چوان‌فو، رئیس هیئت مدیره در نشست سرمایه‌گذاران بی‌وای‌دی، بزرگترین تولیدکننده خودروهای برقی جهان، قصد دارد امسال ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو به خارج از کشور بفروشد که بیش از دو برابر سال گذشته و یک میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۵ است.

اظهارات وانگ پس از آن بیان شد که بی‌وای‌دی کمترین رشد سود سه ماهه خود را در دو سال اخیر در روز سه شنبه ثبت کرد زیرا فروش خودروهای برقی در بزرگترین بازار خودروی جهان شتاب خود را از دست داد. بی‌وای‌دی پس از اینکه در اواخر سال گذشته با پشت سر گذاشتن تسلا به بزرگترین فروشنده خودروهای برقی جهان تبدیل شد، در کانون توجه جهانی قرار گرفت.

این منابع اعلام کردند که سهم بازار برندهای خارجی در چین طی سه تا پنج سال آینده، از ۴۰ به ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت. این شرکت گفت که نسل بعدی سیستم پلاگین هیبریدی خود را در ماه می ارائه خواهد کرد.

براساس گزارش رویترز، این شرکت از ماه فوریه نسخه‌های جدیدی از خط تولید خود را با قیمت‌های پنج تا ۲۰ درصد کمتر از نسخه‌های قبلی عرضه کرده است. وانگ گفت که بی‌وای‌دی همچنین مدل‌هایی با قیمت کمتر از ۲۰۰ هزار یوان را در نیمه دوم سال جاری عرضه خواهد کرد که به سیستم‌های پیشرفته کمک رانندگی مجهز خواهند شد.

 

 

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر