عکس ماشین شاهین پلاس | تست خودرو | بازار خودرو

شکار خودرو جدید سایپا در خیابان + عکس

شکار خودرو جدید سایپا در خیابان + عکس

طبق تصاویر ارسالی، شاهین پلاس، سدان جدید سایپا مراحل تست های نهایی را پشت سر می گذارد و به زودی این خودرو را در بازار خواهیم دید.

سایپا (Saipa) یک شرکت تولیدکننده و عرضه کننده خودرو در ایران است. این شرکت در سال ۱۳۴۷  تأسیس شده و نیروی کار بسیار متعددیدارد. خودروهای تولید شده توسط سایپا شامل انواع مدل‌های سواری، وانت، ون و SUV می‌شود. سایپا همچنین در حوزه تولید قطعات یدکی فعالیت دارد. این شرکت خودروهای اقتصادی در بازار ایران عرضه می‌کند.

زیر کاپوت شاهین پلاس دیگر خبری از پیشرانه قدیمی سایپا نیست و اینبار موتور ME16 را داریم که در واقع همان پیشرانه EC5 سیتروئن است که از لحاظ ساختاری همان المان های فنی را دارد که در پیشرانه TU5 و TU5 پلاس دیده می شود. این پیشرانه ۱.۶ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلند ۱۶ سوپاپ، توان تولید نهایت قدرت ۱۱۵ اسب بخار و نهایت گشتاور ۱۴۷ نیوتن متر را دارد. قدرت از طریق جعبه دنده ۵ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک AT به چرخ های جلو می رسد.

خودرو-جدید-سایپا-شاهین

این مشخصات نشان می دهد که سدان جدید سایپا یک سر و گردن از دیگر محصولات این گروه خودروسازی بالاتر است و برای رقابت مستقیم با تارا دنده ای و اتوماتیک به بازار می آید.

کابین و امکانات شاهین پلاس

خودرو-جدید-سایپا-شاهین

کلیت طراحی کابین با آنچه در شاهین معمولی دیده ایم تفاوتی ندارد اما از نظر امکانات بسیار پر آپشن تر از شاهین مهندسی شده است. در سدان جدید سایپا امکاناتی نظیر فرمان کمکی برقی، استارت دکمه ای، سانروف، آنتن کوسه ای، تریم داخلی چرم مصنوعی، کروز کنترل، محدودکننده سرعت، سنسور نور، تهویه اتوماتیک، سامانه کنترل پایداری الکتریکی، سامانه کنترل شروع حرکت در سربالایی، حالت اسپرت و برفی و تیپ ترونیک جعبه دنده، دو کیسه هوا، سنسور پارک و دوربین دنده عقب، نمایشگر لمسی ۱۰ اینچی اندروید، آینه های تاشو برقی، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی های جلو و… را می بینیم که شاهین پلاس را به یک خودروی پر آپشن در محصولات سایپا بدل می کند.

دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

سایر رسانه ها
    اخبار
    سایر رسانه ها
    پیشنهاد سردبیر