تویوتا موتور | خودروساز ژاپنی | کیسه هوا

فراخوان جدید خودرو ساز بزرگ / اگر این خودرو های را دارید رانندگی نکنید

فراخوان جدید خودرو ساز بزرگ / اگر این خودرو های را دارید رانندگی نکنید

قبلاً هشدارهای «رانندگی نکنید» توسط خودروسازان دیگر برای خودروهایی با کیسه هوای قدیمی تاکاتا پس از تصادفات مرگبار صادر شده است. تویوتا از پاسخ دادن به این سوال که آیا این اخطار ناشی از آسیب جدی یا حادثه مرگبار یکی از خودروها بوده است، اجتناب کرد.

تویوتا موتور کورپوریشن شرکت چندملیتی ژاپنی سازندهٔ خودرو، ماشین‌آلات، پیشرانه و قطعات خودرو مستقر در شهر تویوتا در استان آیچی کشور ژاپن است. این کورپوریشن دارندهٔ برندهای دینا، دایهاتسو، لکسوس و هینو موتورز نیز می‌باشد که هم‌اکنون به‌عنوان دومین خودروساز بزرگ جهان به‌شمار می‌رود.

تویوتا موتور اعلام کرد که از دارندگان ۵۰ هزار خودروی قدیمی در ایالات‌متحده می‌خواهد که هرچه سریعتر فراخوانی تعمیرات دریافت کنند زیرا ممکن است کیسه هوا منفجر شود و جان رانندگان را بگیرد.

این خودروساز ژاپنی گفت که توصیه «رانندگی نکنید»، برخی از مدل‌های ۲۰۰۳ تا۲۰۰۴ کرولا، ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۴ کرولا ماتریکس و RAV۴ های ۲۰۰۴ تا۲۰۰۵ با کیسه هوا تاکاتا را پوشش می‌دهد.

بیش از ۳۰ مرگ در سراسر جهان، از جمله ۲۶ مورد مرگ در ایالات متحده و صدها جراحت در وسایل نقلیه خودروسازان مختلف از سال ۲۰۰۹، به بادکننده کیسه هوای تاکاتا مرتبط است که می‌تواند منفجر شود و مشکلاتی مرتبط با آن را ایجاد کند. در دهه گذشته، بیش از ۶۷ میلیون دستگاه بادکننده کیسه هوای تاکاتا در ایالات‌متحده توسط بیش از ۲۰ خودروساز فراخوان شده‌اند که بزرگ‌ترین فراخوان ایمنی خودرو در تاریخ است.

تویوتا گفت که فراخوان RAV۴ شامل کیسه هوای راننده می‌شود، در حالی که سایر فراخوان‌ها فقط شامل کیسه هوای سرنشین جلو می‌شود. در برخی از مدل‌های کرولا و کرولا ماتریکس، خودروهای خاصی نیز درگیر فراخوان دوم هستند که می‌تواند باعث باز شدن کیسه هوا حتی بدون تصادف شود.

قبلاً هشدارهای «رانندگی نکنید» توسط خودروسازان دیگر برای خودروهایی با کیسه هوای قدیمی تاکاتا پس از تصادفات مرگبار صادر شده است. تویوتا از پاسخ دادن به این سوال که آیا این اخطار ناشی از آسیب جدی یا حادثه مرگبار یکی از خودروها بوده است، اجتناب کرد.

طبق گزارش رویترز، هوندا موتور در فوریه ۲۰۲۳ برای ۸۲۰۰ خودروی آکورا و هوندا اخطار صادر کرد. هوندا ۱۷ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح در ایالات‌متحده را در ارتباط با مشکل بادکننده تاکاتا گزارش کرده است.

 

منبع: ایسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

اخبار
پیشنهاد سردبیر