قول جدید آقای مسئول به فرهنگیان

قول جدید آقای مسئول به فرهنگیان

مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در بحث رتبه بندی، هم به معیشت معلمان کمک می‌شود و هم کیفیت آموزش و پرورش بالا می‌رود، ادامه داد: آموزش و پرورش همچنان به دنبال رفع مشکلات مربوط به طرح رتبه بندی بوده و از مسیر قانونی به دنبال گرفتن حقوق همکاران است.

 مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش گفت: ما در قالب طرح «شهید همت» با شبکه سازی نوین توانمندی معلمان، آنها را در ۱۲ هزار حلقه کشوری، استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای به هم متصل کردیم تا معلمان مقطع ابتدایی تجربیات خود را به هم انتقال دهند.

محمد محمدی درباره موضوع شاخص‌های معلم نمونه با بیان اینکه شاخص‌های معلم نمونه شاخص‌های برازندگی یک جامعه آرمانی و دلخواه است، گفت: بالاترین شاخص، عشق و دلسوزی معلم است. 

وی افزود: هیچ انگیزه مادی معلم را به مناطق محروم برای آموزش نمی‌کشاند و تنها عشق است که معلم را هدایت می‌کند. 

مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: معلم بهترین لحظات زندگی خود را با خلوص و عشق در اختیار کودکانی قرار می‌دهد که لحظه به لحظه آرزوهای خود را در معلم می‌بینند و خداوند معلم را واسطه فیض دانش آموزان قرار داده است. 

محمدی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره احساس مسئولیت در برابر معلمان، گفت: معلمان با تمام مشکلات معیشتی و اقتصادی که دارند اما با عشق و علاقه وظایف خود را انجام می‌دهند و وقتی وارد کلاس درس می‌شوند تمام مشکلات خود را پشت در گذاشته و با صبر و متانت با دانش آموزان برخورد می‌کنند. 

وی با بیان اینکه در بحث رتبه بندی، هم به معیشت معلمان کمک می‌شود و هم کیفیت آموزش و پرورش بالا می‌رود، ادامه داد: آموزش و پرورش همچنان به دنبال رفع مشکلات مربوط به طرح رتبه بندی بوده و از مسیر قانونی به دنبال گرفتن حقوق همکاران است. 

محمدی از آموزش و پرورش به عنوان کانون خلق آینده‌ مطلوب تعبیر کرد و افزود: عمود خیمه آموزش و پرورش و تنها کسی که این خیمه را می‌سازد، معلم است. 

وی با بیان اینکه معلم در بحث توانمندی خود مسئول است و آموزش و پرورش هم باید در این راستا به معلمان کمک کند، اظهار کرد: ما در دوره ابتدایی در سال جدید در طرح «شهید همت» با شبکه سازی نوین توانمندی خود معلمان، آنها را در ۱۲ هزار حلقه کشوری، استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای به هم متصل کردیم تا معلمان تجربیاتشان را به یکدیگر انتقال دهند. 

مدیرکل دفتر آموزش دبستان وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: امیدواریم تا سال آینده ۳۰ درصد از معلمان و ۳۰ درصد از دانش آموزان دوره ابتدایی شناخت کامل از محتوای دیجیتال داشته و بتوانند محتوا بسازند. 

محمدی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، افزود: مقام معظم رهبری از معلمان خواستند که دانش آموزان را بچه‌های خود بدانند و همانطور که برای آینده فرزندان خود تلاش می‌کنند برای آنها هم دلسوزی کنند و از طرف دیگر به علم روز و روش‌های نوین یادگیری نیز مجهز شوند.

منبع: ايسنا
دیگران می‌خوانند
اینستاگرام تیتر کوتاه

نظر شما

 • ناشناس

  کاش در عمل هم انجام می دادید

 • مهدی اسکندری

  همش اراجیفه
  حرف مفت و الکیه

 • شمس

  عذر خواهی می کنم
  حقوق فرهنگیان حتی با اجرای رتبه بندی از همه پایین تر هست وقتی معلمان در کنار مددجویان کمیته امداد بهزیستی قرار می گیرند جهت دریافت سهام عدالت وضعیت بهتر از این نمی‌شود
  فقط در مورد خدمت در مناطق محروم برای رضای خدا
  اون نسلی برای رضای خدا کار می کردند بازنشسته شده یا در حال بازنشستگی هستند که همیشه با سکوت حق خود و اعضای خانواده شون پایمال کردند ولی نسل جدید و جوان و نو معلمان عزیز از حق خودشون دفاع خواهند کرد و با این خزعبلات.... نمی شوند
  اگر معلم برای رضای خدا کار کند شما هم برای رضای خدا حق و حقوق معلم مثل سایر کارمندان دولت پرداخت کنید

اخبار
پیشنهاد سردبیر